به گزارش خبرنگار برنا از شادگان، سعید حاجیان امروز در مراسم روز دانشجو که در تالار کانون امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد، به نقش دانشجو در توسعه جامعه اشاره و اظهار کرد: دانشجویان و جوانان یکی از عاملان اصلی توسعه در هر جامعه هستند و دانشجویان وظیفه دارند که در توسعه همه جانبه جامعه نقش اصلی و اساسی خود را ایفا کنند.

او با اشاره به خدمات ارزنده نظام در امر آموزش گفت: در پرتوی عنایات و حمایت های رهبر معظم انقلاب و دولت تدبیر و امید امروز شاهد نشاط و پویایی دانشجویان در دانشگاه های کشور، استان و شهرستان هستیم.

حاجیان دانشجو را همچنان قلب تپنده جامعه دانست و افزود: دانشگاه مبداء بسیاری از تحولات و زادگاه علم و اندیشه های نو، منادی آزادی خواهی و حق طلبی و نقطه آغاز تحرکات اجتماعی و سیاسی است.

سرپرست فرمانداری شادگان جامعه دانشگاهی را به عنوان موتور محرکه جامعه توصیف کرد و اضافه کرد: دانشجویان باید با مطالعه دقیق تاریخ انقلاب و ژرف نگری و به کارگیری توصیه های مقام معظم رهبری بر حفظ حیات و سرزندگی جنبش دانشجویی در مسیر تعالی انقلاب گام بردارند.

حاجیان در پایان گفت: شهرستان شادگان به عنوان منطقه ای دانشگاهی مسیرهای پر شتاب توسعه ای را طی می کند و بسیار خوشحال هستیم که دانشجویان ما در این شهر توانسته اند با شایستگی در جامعه حضوری فعال و منسجم داشته باشند و نقشی تاثیرگذار در توسعه شهرستان بر عهده دارند.