به گزارش خبرنگار برنا از خرمشهر، آیت‌ الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در مراسم افتتاح مرکز خصوصی درمانی خیرالنساء خرمشهر در مورد انتقال غیر قانونی آب کارون به دیگر استان ها، اظهار کرد: انتقال آب کارون به اصفهان غیر قانونی و غیر منصفانه است و ما با تمام قدرت در مقابل این کار غیر قانونی ایستاده‌ایم.

او گفت: در بحث انتقال آب کارون به صورت قانونی برای مصارف شرب هیچ اشکالی ندارد اما آن چیزی که اتفاق افتاده 10 برابر مصرف شرب و غیر قانونی است.

حیدری با بیان اینکه برداشت بیش از حد آب از کارون در حال انجام است، افزود: استفاده از آب کارون برای مصارفی همچون صنایع آب بر اصفهان و یا برای فضای سبز و کشاورزی در هیچ نهاد قانونی تصویب نشده است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: آنچه که از دولت شنیدیم این است که مقرر شده، کمیته‌ای برای ساماندهی مدیریت آب تشکیل شود و این امر به معنی انتقال آب نیست.

آیت‌ الله حیدری با عنوان اینکه صدای مردم به بالاترین سطح مدیریتی نظام رسیده است، خاطر نشان کرد: نگرانی و دغدغه مردم را در خصوص موضوع انتقال آب کارون به مقام معظم رهبری، روئسای جمهوری، مجلس و قضائیه رسانده ایم. در همین راستا در شورای عالی امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی مطالبات مردم مطرح‌ شده و قول رسیدگی به این مطالبات داده‌ شده است.