به گزارش خبرنگار برنا از خرمشهر، همایون قنواتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند در نشست خبری سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند که در مجتمع فرهنگی هنری خلیج‌فارس خرمشهر برگزار شد ضمن بیان اینکه اروند جزو معدود مناطقی است که همزمان با تهران این جشنواره را برگزار می کند، اظهار کرد: امسال دبیرخانه موسیقی فجر کشور مجوز اجرای این جشنواره را برای منطقه آزاد اروند صادر کرد و این منطقه تنها محل برگزاری در استان خوزستان است.

او گفت: گروه‌های حاضر در جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند از بهترین گروه‌های موسیقی کشور هستند که در سبک‌های مختلف اجرای برنامه می کنند.

همایون قنواتی با عنوان اینکه این سومین جشنواره از سری جشنواره‌های فجر پس از برگزاری جشنواره تئاتر و فیلم در منطقه آزاد اروند است، افزود: با اجرای جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره موسیقی، زمینه آشنایی مردم و هنرمندان با کارهای برتر هنری کشور و همچنین امکان آموزش و ارتقای کیفیت آثار بومی فراهم می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند با بیان اینکه منطقه آزاد اروند تنها منطقه‌ای کشور است که هم‌ زمان با تهران سه جشنواره را برگزاری می‌کند، اضافه کرد: این موضوع بیانگر استعداد و توانایی هنرمندان آبادان و خرمشهر و همچنین امکانات و زیرساخت‌های فراهم‌ شده موجود در منطقه آزاد اروند است.

لازم به ذکر است که سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر منطقه آزاد اروند از امروز با حضور 13 گروه از 9 شهرستان کشور آغاز به کار می کند و تا 30 بهمن ادامه دارد.