به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، حسین خلیل فر رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با اسمعیل زمانی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند دیدار و گفت و گو کرد.

این نشست امروز چهارشنبه 24 بهمن ماه با حضور جلیل مختار و عامر کعبی نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه خرمشهر، قدرت الله طمیمیان معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند و جمعی از مسوولین منطقه ایی در محل سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد.

اسمعیل زمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند ضمن بیان اهمیت تربیت معلم، در ایجاد جامعه سالم و توسعه منطقه، بر لزوم حمایت از دانشگاه فرهنگیان تاکید کرد.

اسمعیل زمانی اظهار کرد: رشد و پیشرفت جوامع مختلف در گرو تأمین نیروی انسانی ماهر و متخصص بوده و جوامعی که در این خصوص تلاش بیشتری داشته اند، نتایج موفقیت آمیزی را در حرکت پر شتاب توسعه اقتصادی و اجتماعی کسب نموده اند.

حسین خلیل فر رئیس دانشگاه فرهنگیان نیز در این نشست با اشاره به نقش و جایگاه دانشگاه فرهنگیان در اصلاح نظام آموزش و پرورش اظهار کرد: تسلط فارغ التحصیلان این دانشگاه ها بر مباحث آموزشی و پرورشی دانش آموزان به مراتب بیشتر از دیگر مراکز آموزش عالی است.

او گفت: تردیدی نیست که امروزه پاسخ گویی به چالش های علمی، صنعتی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و نیز دست یابی به توسعه پایدار و دانایی، محور تحول بنیادی در آموزش و پرورش است.

خلیل فر افزود: استان خوزستان با سابقه درخشان دانشگاهی و ظرفیت های فراوان و نیروی انسانی جوان، نیازمند ایجاد تحول در نظام تربیت معلم است؛ با تقویت این بخش علاوه بر تاثیرات مثبت آموزشی این استان در ایجاد اشتغال برای بومیان گام موثری برداشته است.

در این نشست نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از سازمان منطقه آزاد اروند در راستای احداث و راه اندازی ساختمان دانشگاه فرهنگیان، خواستار نظارت این سازمان بر کیفیت ارایه خدمات این دانشگاه در ادامه مسیر شدند.

لازم به ذکر است که روز گذشته با حضور جلیل مختار نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی و سید زین العابدین موسوی سرپرست فرمانداری آبادان، دکتر اعظم قاسمی زاده به عنوان اولین رئیس دانشگاه فرهنگیان منطقه آزاد اروند معارفه شد.

قاسمی زاده پیش از این سابقه ریاست آموزش و پرورش آبادان را در کارنامه خود دارد.