داریوش بهارلویی مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در اهواز اظهار کرد: میزان خروجی و رهاسازی آب از سدها تقریبا متناسب با ورودی‌ها تنظیم شده تا بتوانیم حجم خالی و کنترل شده را افزایش دهیم.

او با اشاره به اینکه در حال‌حاضر روند ورودی به سدهای خوزستان از کاهش نسبی برخوردار است، گفت: میزان ورودی به سدهای استان در حوضه کارون یک‌هزار و 590 مترمکعب بر ثانیه، در حوضه دز یک‌هزار و ۳۴۰ متر مکعب بر ثانیه، در حوضه کرخه یک‌هزار و 360 مترمکعب بر ثانیه و در حوضه مارون ۱۷۸ مترمکعب بر ثانیه است که خروجی‌ها نیز به همین میزان تنظیم شده است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان افزود: تداوم روند کاهشی خروجی از سدهای استان وابسته به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و بارش‌های احتمالی آینده است.

بهار لویی در پایان بیان کرد: با توجه به نبود بارش تا شش روز آینده طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی و با برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی که انجام شده، سعی کرده‌ایم حوضه‌های کرخه، دز و کارون را در یک حالت تثبیت شده نگه داریم تا فشار را از روی مناطقی که در پایین‌دست دچار آب‌گرفتگی شده، کاهش دهیم.