محمدرضا یزدانی پور مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه اندیمشک عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: وضعیت سد در حال حاضر مطلوب است و رها سازی ها کنترل شده صورت می پذیرد.

او گفت: خروجی سد هم اکنون نسبت به روزهای گذشته کاهش داشته و به یک هزار و ۵۷۰ متر مکعب در ثانیه رسیده است.

مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه اندیمشک با اشاره به کاهش قابل توجه میزان ورودی به سد افزود: در روزهای گذشته روند کاهشی آورد آب افزایش داشته و در حال حاضر ورودی به یک هزار ۳۴۱ متر مکعب رسیده است.

محمد رضا یزدانی پور با بیان اینکه تلاش مجموعه سد به صورت شبانه روزی است اضافه کرد: همه نیروها و کارمندان سد کرخه و مجموعه آب و برق خوزستان در حال تلاش هستند تا این شرایط پایان یافته و کمترین خسارت به پایین دست وارد شود.

او ادامه داد: ارتفاع آب در سد کرخه با کاهش ۸۰ سانتی متری نسبت به ۱۶ فروردین ماه هم اکنون به ۲۲۴ متر رسیده و امیدوار هستیم این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

مدیر عامل سد و نیروگاه کرخه اندیمشک بیان کرد: سد کرخه در پایداری کامل به سر می برد و در حال آماده شدن برای مهار سیلاب های احتمالی است.

به گزارش خبرگزاری برنا در تاریخ ۲۰ فروردین ماه، ارتفاع آب پشت سد کرخه حدود ۲۲۴/۳۰ متر بوده است که اکنون دقیقا به ۲۲۴ متر رسیده و روند کاهشی را نشان می دهد.