محمد تقی زاده مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در اهواز اظهار کرد: ۱۴ منطقه آموزش و پرورش خوزستان درگیر پدیده سیلاب شدند و بر اساس برآوردهای انجام شده خسارت‌های گسترده‌ای در حوزه فضای آموزشی به این مناطق وارد شده است.

او گفت: ۴۶۱ مدرسه درگیر پدیده سیلاب  هستند و ۱۰۹ مدرسه تخریبی در استان وجود دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: تعداد دانش آموزان مدارس تخریبی و همچنین درگیر پدیده سیلاب۵۴ هزار و ۱۶۳ دانش آموز است.

تقی زاده یادآور شد: این آمار نشان دهنده اهمیت اقدام فوری در خصوص نوسازی و بهسازی فضاهای آموزشی آسیب دیده در خوزستان است.

او ادامه داد: مدارس مناطق سیل زده در استان از همان روزهای اول پدیده سیلاب درگیر اسکان مردم سیل زده شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به آمار اسکان سیل زدگان در مدارس استان، یادآور شد: بر اساس آخرین آمار به دست آمده تاکنون ۱۴ هزار و ۳۱ نفر در قالب دو هزار و ۴۸۱ خانوار در ۱۷۵ مدرسه، هفت سالن ورزشی، دو اردوگاه و دو مرکز رفاهی اسکان داده شدند.

او افزود: اولویت نخست ما اختصاص کانکس به دانش آموزان فاقد مدرسه است و اختصاص ۱۰۰ کانکس در مرحله اول می‌تواند بسیاری از دغدغه‌های ما در حوزه فضاهای آموزشی به صورت موقت را برطرف کند.

تقی زاده گفت:  در حال حاضر شرایط استان نیازمند مشارکت و حضور فعال همه دستگاه‌های اجرایی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان بیان کرد: امیدواریم با هم افزایی صورت گرفته در سطح وزارتخانه و تعیین ادارات کل معین برای خوزستان بسیاری از مشکلات مجموعه تعلیم و تربیت استان مرتفع شود.