منصور کوهی رستمی مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با بیان اینکه با اجرای طرح بهار مهربانی در کتابخانه های عمومی، چهار ایستگاه سیار بهار مهربانی از استان های تهران و البرز وارد خوزستان شدند، در گفت و گو با خبرنگار برنا در اهواز اظهار کرد: با هماهنگی معاونت توسعه کتابخانه های عمومی و تاکید دبیرکل برای اجرای فعالیت های متنوع فرهنگی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان، چهار ایستگاه سیار برای ارایه خدمات فرهنگی به  خوزستان ارسال شدند که با هماهنگی های لازم در مناطق اردوگاه های سیل زدگان استان به اجرای فعالیت های فرهنگی می پردازند.

او گفت: با اجرای طرح بهار مهربانی، پنج ایستگاه سیار کتابخانه ای با امکاناتی مثل کتاب و اسباب بازی، ویژه کودکان سیل زده در اردوگاه ها تدارک دیده شده است که به اجرای برنامه های فرهنگی مثل قصه گویی، بازی های جمعی، نمایش فیلم  و اهدای کتاب می پردازند.

کوهی رستمی افزود: از روز گذشته نیز یک ایستگاه سیار دیگر اعزامی از استان کرمانشاه در مناطق سیل زده شهرستان ها شوش و شوشتر فعالیت و برنامه های متنوع و شادی را برای کودکان سیل زده آغاز کرد.

او ادامه داد:  کاروان های بهار مهربانی بر اساس مسیرهای مختلف برای بیش از 90 کمپ اسکان که در حال حاضر در استان فعال است، برنامه ریزی شده است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان در پایان بیان کرد: این کاروان ها در پنج گروه که شامل کاروان بهار مهربانی(۱) برای پوشش شهرستان شوش و شوشتر؛ کاروان بهارمهربانی(۲) برای پوشش شهرستان اهواز؛ کاروان بهار مهربانی(۳) برای پوشش شهرستان های باوی و شادگان؛ کاروان بهار مهربانی(۴) برای پوشش شهرستان هویزه و کاروان بهار مهربانی(۵) برای پوشش شهرستان حمیدیه و دشت آزادگان دسته بندی شده است.