داریوش صادقی مدیرعامل سد و نیروگاه سیمره در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار برنا در اندیمشک اظهار کرد: سد و نیروگاه سیمره بر روی رودخانه سیمره در استان ایلام بنا شده است و تراز مصوب برای آن ۷۰۴/۵۰ متر است.

 او با اشاره به بارش های شدید و سیلابی شدن رودخانه‌ها بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت های توسعه منابع آب ایران و سازمان آب برق خوزستان تلاش شد در سال آبی ۹۷-۹۸ آبگیری در تراز بالاتری انجام شود.

مدیر عامل سد و نیروگاه سیمره افزود: از ابتدای طراحی سد، تراز نهایی ۷۲۳ متر و تراز نرمال ۷۲۰ متر در نظر گرفته شده بود و حجم نرمال در تراز ۷۲۰ به دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

صادقی با اشاره به اینکه بر اساس پیش بینی ها سد سیمره آماده مقابله با سیلاب شده بود ادامه داد: در اسفند ماه با رهاسازی آب، تراز را تا ۶۹۴ پایین آوردیم و حجم مخزن به یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون متر مکعب رسید.

 او با بیان اینکه حجم آورد به سد بسیار بالا بود، گفت: در ۱۲ فروردین ماه دبی ورودی به بیش از سه هزار و ۳۰۰ متر مکعب رسید.

 مدیر عامل سد و نیروگاه سیمره افزود: آورد کلی سد از سه فروردین تا کنون قابل توجه بوده و به بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

صادقی با اشاره به فضای خالی در مخزن سد توضیح داد: در طول فروردین ۴۵۰ میلیون متر مکعب ذخیره‌سازی شد. همچنین با توجه به مصوبات و با هدف کمک به سد کرخه مقرر شد تراز افزایش داشته و تا ۷۱۶ متر بالا برده شود.

 او با بیان این که با بالا بردن تراز، حجم مخزن سد افزایش خواهد یافت، اضافه کرد: در تراز ۷۱۶ حجم مخزن به دو میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعب خواهد رسید.

مدیر عامل سد و نیروگاه سیمره افزود: تراز کنونی سد ۷۱۲/۶۶ متر بوده و ورودی آب به بیش از ۷۰۰ متر مکعب بر ثانیه می رسد.

 صادقیدر پایان بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته خروجی ۴۷۰ متر مکعب و حجم مخزن دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون متر مکعب است.

 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: رضا میر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: