سیده فرانک موسوی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان در بازدید از اماکن اسکان به ویژه زنان و کودکان سیل زده، در گفت و گو با خبرنگار برنا در اهواز، اظهار کرد: اقلام مختلفی از جمله پَد بهداشتی، صابون، شامپو، شیر خشک، شیشه شیر، پوشاک بچه و نظیر آن، از مهمترین نیازهای زنان و کودکان بوده که ما آن را تهیه و در اختیارشان قرار خواهیم داد.

مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان با بیان اینکه در برخی اماکن که شرایط مطلوب تری دارند، زنان باردار و دارای مشکلات خاص تفکیک شده اند، افزود: این کار به منظور ارایه خدمات متناسب با شرایط آنها توسط تیم های پزشکی کادر علوم پزشکی صورت گرفته است.

موسوی با اشاره به اینکه هنوز آمار دقیقی از زنان و کودکان مستقر در اردوگاه های سیل زدگان اهواز وجود ندارد، بیان کرد: تیم های مددکاری و روان شناسی به این اماکن اعزام شدند تا به رفع مشکلات مردم بپردازند.

او از اعلام آمادگی تعدادی از خیرین پزشک به منظور ارایه خدمات رایگان پزشکی برای اعزام به اردوگاه ها خبر داد و گفت: هدف ما ایجاد آرامش روحی و روانی خانواده هایی است که در سیلاب گرفتار و در اردوگاه های سیل زدگان اسکان یافته اند.

مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان تصریح کرد: توجه به نیازهای کودکان و نوجوانان هم در نظر گرفته شده و مربیان کانون پرورش فکری کودکان با اعزام به اردوگاه های سیل زدگان اقدامات قابل توجه فرهنگی در این عرصه انجام داده و کتاب هایی نیز به کودکان اهدا کرده اند تا لحظاتی شاد را برای آنها ایجاد کنند.

موسوی بیان کرد: در کمپ ها و اردوگاه های سیل زدگان مهد کودک های سیار دایر شده است و کودکان از طریق بازی و نقاشی آموزش های لازم را می بینند.

مدیر کل امور بانوان استانداری خوزستان در پایان از اجرای طرح بازتوانی اجتماعی، روحی و روانی سیل زدگان در روزهای آتی خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: