مهرداد قنواتی معاون شرکت آبفای خوزستان در گفت و گو با خبرنگار برنا با بیان اینکه کنترل آب شرب شهرهای استان خوزستان تشدید شده است، اظهار کرد: کارشناسان کنترل کیفی آبفا خوزستان علاوه بر نظارت کارشناسان مرکز بهداشت استان، به صورت مستمر و شبانه روزی کار نمونه برداری میکروبی، شیمیایی و کلرسنجی و آزمون های سموم و فلزات سنگین از آب آشامیدنی را انجام می دهند و در صورت بروز هرگونه آلودگی فورا تمهیدات لازم را اتخاذ می کنند.

او با رد شایعات موجود در خصوص آلودگی آب شرب، گفت: آزمایشات و نمونه برداری انجام شده تا این لحظه نشان می دهد آب شرب از نظر میکروبی مشکلی ندارد و شهروندان از کیفیت آب شرب شهرهای استان از نظر میکروبی و بهداشتی اطمینان خاطر داشته باشند.

معاون شرکت آبفای خوزستان درباره دلیل کدورت آب، توضیح داد: کدورت بالای آب که جزو بخش فیزیکی و کمی آب است به دلیل بارندگی بالادستی است و مردم نیز باید در مصرف آب صرفه جویی کنند.

قنواتی با بیان این که خط قرمز ما میزان کلر باقی مانده آب است، توضیح داد: هم اکنون بر اساس گزارش های رسیده میزان کلر باقی مانده در حد طبیعی است و مطلقا در صورتی که آب شبکه سراسری از نظر آلودگی میکروبی و شیمیایی در سطح استاندارد باشد، اجازه توزیع به آن می‌دهیم.

او از مردم درخواست کرد از آب سالم و بهداشتی استفاده کنند و از ماشین های سیار و افرادی که آب توزیع می کنند، آب خریداری نکنند.

معاون شرکت آبفای خوزستان در پایان افزود: مردم می توانند هر گونه مشکل در حوزه آب و فاضلاب را به سامانه 122 گزارش دهند تا در کوتاهترین زمان رسیدگی شود.