اسماعیل زمانی در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان، با تشریح دیدارش وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در این نشست که با حضور سیدعلی موسوی معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند و عامر کعبی نماینده مردم آبادان در مجلس انجام شد؛ در خصوص مسایل مهمی در حوزه صنایع و تجارت منطقه بحث و گفت و گو کردیم.

او گفت: در این نشست مقرر شد که منطقه آزاد اروند به عنوان نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص شهرک صنعتی مشترک بین ایران و عراق با طرف عراقی مذاکره کند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند افزود: استفاده از تسهیلات تبصره ۱۸ صنایع و موافقت نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با وزارت صمت نیز دیگر موضوعی بود که مورد مساعدت وزیر صمت قرار گرفت و بنا شد این تبصره و موافقت نامه مذکور، صنایع مناطق آزاد را نیز شامل شود.

مدیر عامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص کالای همراه مسافر، مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز صنایع منطقه آزاد اروند نیز بیان کرد: بزودی دستورات لازم در مورد ثبت سفارش و ابلاغ لیست کالاهای مجاز همراه مسافر توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت صادر خواهد شد.

زمانی در پایان گفت: پیگیری وضعیت خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی دپو شده در بندر خرمشهر توسط هیات دولت و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از دیگر موضوعات مطرح شده در این دیدار بود که مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.