به گزارش خبرنگار  برنا از اهواز، اخلاق محمدیان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت روز ملی صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اظهار کرد: ۴۹ طرح در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان آماده افتتاح است.

او با بیان این که این طرح ها با اعتبار ۳۸۰ میلیارد اجرایی شده‌اند، گفت: با افتتاح این طرح ها توسعه زیرساخت ها در شهرک های صنعتی اندیمشک، دزفول شوش، شادگان، اهواز، بهبهان، ایذه، مسجدسلیمان، خرمشهر، امیدیه، بندرامام، رامهرمز، رامشیر و آبادان صورت می گیرد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان افزود: عملیات اجرایی ۳۵ طرح در سال ۹۷ آغاز و در مردادماه ۹۸ به پایان رسیده است.

محمدیان بیان کرد: ۴۸ طرح عمرانی از محل منابع داخلی شرکت شهرک های صنعتی و اعتبارات استانی اجرایی شده است.

او ادامه داد: ۲۱ واحد صنعتی با ایجاد اشتغال برای ۲۳۸ نفر در سال گذشته و سه واحد صنعتی در سه ماهه اول سال ۹۸ به چرخه تولید بازگشته اند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان اضافه کرد: ۱۸ واحد تولیدی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی استان آماده افتتاح هستند.

به گفته محمدیان افتتاح این طرح ها، اشتغالزایی ۵۰۰ نفر به دنبال دارد و میزان سرمایه گذاری انجام شده چهار هزار و ۲۶۹ میلیارد ریال است.

او گفت: این طرح در زمینه صنایع غذایی، فلزی، نفت و گاز و پوشاک، چوب و قطعات صنعتی هستند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان با بیان اینکه عملیات اجرایی احداث ۹ واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی با اشتغالزایی ۴۹۱ نفره به زودی آغاز می شود، بیان کرد: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته برای این واحدها ۲۲۰ میلیارد ریال است و ۱۸ ماهه به بهره برداری می رسند که در زمینه صنایع شیمیایی، غذایی، فلزی هستند.

او با اشاره به اینکه نقدینگی و بازار و تامین مواد اولیه مهم ترین مشکلات صنایع کوچک است، گفت: متاسفانه قوانین صنایع کوچک قدیمی است و ضرورت دارد قوانین این بخش بازنگری شود.

محمدیان افزود: وظیفه اصلی ما ایجاد و تامین زیرساخت های اصلی سرمایه گذاری شرکت های کوچک و متوسط است و از سال های گذشته حمایت از صنایع کوچک هم به مجموعه وظایف ما اضافه شد.

او گفت: استقرار کلینیک صنعت از اقدامات ما برای عارضه یابی مشکلات واحد‌های صنعتی است.

محمدیان در پایان افزود: طرح هایی که توسط بانک تملک شدند شناسایی و ۱۵ واحد را به متقاضیان جدید واگذار کردیم و چهار طرح هم به چرخه تولید برگشتند.

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: مهدی ربیع

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: