به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی در نشست بررسی توسعه شهرستان اندیکا با اشاره به اینکه دولت در هر استان یک شهر را به عنوان محروم ترین تعیین کرده، اظهار کرد: در خوزستان شهرستان"اندیکا" به عنوان محروم ترین منطقه استان معرفی شده و برای خروج آن از محرومیت باید برنامه ریزی های کوتاه مدت در دستور کار قرار بگیرد.

او گفت: این شهرستان با محرومیت های متعددی رو به است در حالی که اندیکا از ظرفیت های بسیار مستعدی در زمینه های گردشگری، کشاورزی و دامپروری برخوردار است.

نماینده عالی دولت در استان خواستار ارایه برنامه های فوری دستگاه های مربوطه در این زمینه برای رونق اقتصادی در منطقه شد و افزود: ضمن رعایت الزامات زیست محیطی، اداره کل حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی باید با سرمایه گذارانی که برای این امر در منطقه اعلام آمادگی می کنند، همکاری داشته باشد.

شریعتی بیان کرد: منظور ما از همکاری برهم زدن طبیعت و ایجاد خرابی نیست، اما انتظار داریم همانطور که در شمال کشور منافع محیط زیست حفظ شده و صنعت گردشگری رونق پیدا کرده، این امر در استان خوزستان و به خصوص در منطقه اندیکا مشاهده شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: این امر با هماهنگی بین بخشی دستگاه ها و نیز توجه سرمایه گذاران به موضوع محیط زیست به آسانی محقق خواهد شد.

لازم به ذکر است که بر اساس دستور دولت هر استان یک شهرستان محروم خود را که در تمامی بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دچار مشکل است، معرفی کرده تا در قالب طرح توسعه مشکلات آن برطرف شود که از خوزستان شهرستان اندیکا معرفی شده است.

"اندیکا" یکی از شهرستان‌های بختیاری نشین است که در شمال شرقی استان خوزستان قرار دارد. از شمال غرب به لالی از جانب شمال به سردشت دزفول از طرف شمال و شمال شرق به استان چهارمحال و بختیاری از مشرق به ایذه و از جنوب به مسجدسلیمان محدود می‌شود.

مرکز آن شهر"قلعه خواجه" است. در سال ۱۳۶۸ مرکز بخش اندیکا از روستای لالی به روستای قلعه خواجه انتقال یافته‌بود.

جمعیت این شهرستان بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵برابر با ۸۵۰۰۰ نفر اعلام شد.

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: