حجت الاسلام عبدالحسین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور، شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار برنا از اهواز اظهار کرد: توجه به بحث روانی سیل زدگان و افراد آسیب دیده اولویت داشته و افزایش امید به زندگی و افزایش نشاط یک ضرورت است.

 او با اشاره به اینکه خدمات روانی و بازگشت به زندگی حادثه دیدگان عموما زمانبر است، گفت: اقداماتی که بلافاصله پس از فرو نشستن آب در بخش کشاورزی خوزستان انجام شد و زمینه ها برای کاشت محصولات آماده شد، اقدامی امید ساز بوده و هر زمان و پس از هر حادثه ای اگر زمینه اشتغال فراهم شود بازگشت به زندگی حادثه‌دیدگان تسریع خواهد شد.

 نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر کشور افزود: فراهم کردن زمینه اشتغال پس از بحران ها مبارزه با نا امیدی و یاس بوده و هرگاه اقداماتی در این راستا انجام شود نا امیدی و یاس به عنوان دو آفت جامعه کمرنگ شده و از بین میروند

 حجت الاسلام معزی با اشاره به نقش جوانان در جامعه و انجام خدمات عام المنفعه، بیان کرد: یکی از ارکان جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان است و بیش از یک میلیون جوان در این سازمان فعال هستند.

 او ادامه داد: جذب جوانان و فعالیت آنان در هلال احمر موجب شده تا جوانان با مسوولیت های آینده آشنا شوند و روحیه آینده سازی در آنها تقویت شود و مسیر مهارت آموزی در زندگی را تسهیل کند.

 نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در پایان تصریح کرد: هلال احمر در توانمندسازی جوانان نقش بسزایی ایفا کرده و حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هم تلاش دارد در این راستا از ظرفیت‌های بیانیه گام دوم انقلاب که توجه ویژه‌ای به جوانان داشته بهترین و بیشترین بهره را برده و به خواسته های مقام معظم رهبری تحقق بخشد.

لازم به ذکر است که حجت الاسلام عبدالحسین معزی سه شنبه شب در سفری دو روزه به منظور شرکت در مراسم تودیع و معارفه نماینده جدید ولایت فقیه در جمعیت هلال احمر خوزستان به این استان سفر کرده بود.

 

 

 

 

خبرنگار: رضا میر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: