به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان عصر چهارشنبه در بازدید از روستای سیل زده خویسه یک در شهرستان کارون در میان مردم این منطقه حضور یافتند و ضمن توزیع ۲۰۰ بسته آموزشی و فرهنگی، با مردم این منطقه از نزدیک گفت و گو کردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در جمع مردم این روستا در محل مسجد علی بن ابیطالب(ع) این منطقه اظهار کرد: در سیل اخیر خوزستان مردم بسیاری از سرمایه‌های خود را از دست دادند اما تمام نهادهای دولتی و مردمی تلاش کردند که نهایت کمک و امدادرسانی را در این منطقه داشته باشند.

حجت الاسلام عبدالحسین معزی گفت: علاوه بر سختی که سیل بر مردم وارد کرده است دشمنان این نظام نیز با فشار تحریم تلاش دارند تا زندگی را بر مردم این کشور سخت تر و دشوار کنند اما این سختی ها را با کمک مردم سپری خواهیم کرد.

او با اشاره به انعکاس مشکل نبود خانه بهداشت و مدرسه برای دوره متوسطه دانش‌آموزان و نبود پوشش تلفن همراه در این روستا از سوی مردم، قول پیگیری این موارد و برطرف شدن این مشکلات را به اهالی داد.

در ادامه این نشست مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان نیز اظهار کرد: ۱۳۵ روستا استان در فروردین ماه امسال درگیر سیل شدند که تلاش شده همچنان با امدادرسانی و توزیع بسته های حمایتی به مردم آسیب دیده این مناطق کمک رسانی شود.

او با اشاره به طرح"با مهر تا مهر" این جمعیت، گفت: از هفته گذشته این طرح در استان اجرایی شده است و بسته های آموزشی و فرهنگی با کمک مردم تهیه و در بین دانش آموزان مناطق سیل زده استان توزیع می شود.

لازم به ذکر است که، در آغاز ورود حجت الاسلام معزی، کودکان و جوانان این روستا با خواندن اشعار عربی با مضمون شکرگذاری و تشکر از نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر استقبال کردند.

روستای خویسه از توابع شهرستان کارون در فروردین ماه امسال درگیر سیلاب شد، جمعیت این روستا یک هزار و ۲۰۰ نفر و جمعیت دانش آموزی آن ۲۰۰ نفر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر شامگاه سه شنبه برای سفری دو روزه وارد خوزستان شد و شامگاه چهارشنبه استان را به مقصد تهران ترک کرد.

از جمله برنامه های او در این سفر حضور در آیین تکریم و معارفه مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و بازدید از مناطق سیل زده شهرستان کارون بوده است.

نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر در فروردین ماه امسال در حادثه سیل اخیر نیز  به خوزستان سفر کرده بود.