به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان عصر چهارشنبه در بازدید از روستای سیل زده خویسه یک در شهرستان کارون در میان مردم این منطقه حضور یافتند و ضمن توزیع ۲۰۰ بسته آموزشی و فرهنگی، با مردم این منطقه از نزدیک گفت و گو کردند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر در جمع مردم این روستا در محل مسجد علی بن ابیطالب(ع) این منطقه اظهار کرد: در سیل اخیر خوزستان مردم بسیاری از سرمایه‌های خود را از دست دادند اما تمام نهادهای دولتی و مردمی تلاش کردند که نهایت کمک و امدادرسانی را در این منطقه داشته باشند.

حجت الاسلام عبدالحسین معزی گفت: علاوه بر سختی که سیل بر مردم وارد کرده است دشمنان این نظام نیز با فشار تحریم تلاش دارند تا زندگی را بر مردم این کشور سخت تر و دشوار کنند اما این سختی ها را با کمک مردم سپری خواهیم کرد.

او با اشاره به انعکاس مشکل نبود خانه بهداشت و مدرسه برای دوره متوسطه دانش‌آموزان و نبود پوشش تلفن همراه در این روستا از سوی مردم، قول پیگیری این موارد و برطرف شدن این مشکلات را به اهالی داد.

در ادامه این نشست مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان نیز اظهار کرد: ۱۳۵ روستا استان در فروردین ماه امسال درگیر سیل شدند که تلاش شده همچنان با امدادرسانی و توزیع بسته های حمایتی به مردم آسیب دیده این مناطق کمک رسانی شود.

او با اشاره به طرح"با مهر تا مهر" این جمعیت، گفت: از هفته گذشته این طرح در استان اجرایی شده است و بسته های آموزشی و فرهنگی با کمک مردم تهیه و در بین دانش آموزان مناطق سیل زده استان توزیع می شود.

لازم به ذکر است که، در آغاز ورود حجت الاسلام معزی، کودکان و جوانان این روستا با خواندن اشعار عربی با مضمون شکرگذاری و تشکر از نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر استقبال کردند.

روستای خویسه از توابع شهرستان کارون در فروردین ماه امسال درگیر سیلاب شد، جمعیت این روستا یک هزار و ۲۰۰ نفر و جمعیت دانش آموزی آن ۲۰۰ نفر است.

حجت‌الاسلام و المسلمین معزی نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر شامگاه سه شنبه برای سفری دو روزه وارد خوزستان شد و شامگاه چهارشنبه استان را به مقصد تهران ترک کرد.

از جمله برنامه های او در این سفر حضور در آیین تکریم و معارفه مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان و بازدید از مناطق سیل زده شهرستان کارون بوده است.

نماینده رهبری در جمعیت هلال احمر در فروردین ماه امسال در حادثه سیل اخیر نیز  به خوزستان سفر کرده بود.

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: