به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، مراسم رونمایی از پوستر سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان استان خوزستان، امروز با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و معاونین این اداره کل و جمعی از هنرمندان و خبرنگاران در محل تالار اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دبیر جشنواره، ضمن تقدیر از حضور هنرمندان و خبرنگاران و اصحاب رسانه در این مراسم اظهار کرد: سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان استان خوزستان از ٣١ مرداد ماه لغایت ٤ شهریور ماه با اکران ١٠ فیلم کودک و نوجوان از سینمای ایران، فرانسه و مکزیک در دو سانس ۱۹/۳۰و ۲۱/۳۰ در محل سینما هلال اهواز و با حضورعلاقه مندان به حوزه سینما برگزار می شود.

محمد جوروند افزود: کارگاه آموزش فیلم نامه نویسی کودک و نوجوان، کارگاه عروسک سازی، اجرای نمایش عروسکی، موسیقی کودک، غرفه های متنوع شامل فروش بازی های فکری، نقاشی چهره کودکان، ایستگاه نقاشی و آموزش فیلم سازی از برنامه های بخش جنبی سی دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان خوزستان است.

سی دومین جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان خوزستان افزود: یک کار بسیار خوب و نویی که در این دو سال در جشنواره فیلم کودک و نوجوان خوزستان اجرایی شده است، استفاده از خود کودکان و نوجوانان در امر داوری فیلم های جشنواره است که در این خصوص از ٣٠ داور کودک و نوجوان برای حضور در این جشنواره دعوت به عمل آمده که در جلساتی به نقد و بررسی فیلم های جشنواره می پردازند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان بیان کرد: امسال فیلم های خاطره انگیز سینمای کودکان و نوجوانان در ١٤٣ نقطه از مناطق سیل زده و کم برخوردار کشور که حدود ١٥ نقطه آن در استان خوزستان در نظر گرفته شده است، اکران می شود.