به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، سیروس داوودی در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه هفته دولت با اشاره به وجود بیش از 600 سازمان مردم نهاد در خوزستان اظهار کرد: سازمان های مردم نهاد غیردولتی و نهادی عمومی هستند که هر کدام محور فعالیت خود را در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان، حقوق شهروندی، عمران، مواد مخدر، آسیب های اجتماعی و خانوارهای بی سرپرست دارند.

او گفت: تنها سه استان خانه سازمان های مردم نهاد دارند و خانه خوزستان خیلی فعال تر از مابقی است؛ در حوزه سیلاب نیز آنقدر حضور خانه سمن های خوزستان خوب بود که برای کشور پایلوت شد.

مسوول کمیته تشکل های اجتماعی و خیران قرارگاه بازسازی و نوسازی سیل خوزستان افزود: 110 سازمان مردم نهاد خوزستانی، 15 سازمان مردم نهاد ملی و سه سازمان مردم نهاد بین المللی در زمان سیلاب خوزستان برای کمک به مردم پای کار آمدند.

داوددی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در حقیقت اولین سازمان مردم نهاد جهان محسوب می شود، تصریح کرد: با توجه به وسعت بحران خودمان هم کنار جمعیت هلال احمر خوزستان نسبت به خدمات رسانی اقدام کردیم.

او بیان کرد: در زمان وقوع سیل بیش از 10 گروه خدمات رسانی به سیل زدگان از جمله محیط زیست و منابع طبیعی، روانشناسی و مددکاری و گشت ساحلی تشکیل و حتی برای روشنگری در فضای مجازی به منظور پیشگیری از انتشار شایعات اقدام کردیم.

مسوول کمیته تشکل های اجتماعی و خیران قرارگاه بازسازی و نوسازی سیل خوزستان اضافه کرد: کمیته خیران و مشارکت های اجتماعی قرارگاه بازسازی و نوسازی خوزستان نیز تشکیل و نماینده سازمان های مردم نهاد مدیریت کمیته را بر عهده دارد.

داوددی با اشاره به پیگیری برای مطالبه گری در حوزه های مختلف، افزود: پس از وقوع زلزله مسجدسلیمان نیز فعالیت های بسیاری از سوی سازمان های مردم نهاد خوزستان انجام شد.

او گفت: سال گذشته بیش از دو هزار ساعت آموزش و مشاوره رایگان در حوزه های مختلف به صورت رایگان برگزار شد؛ امسال نیز تا کنون 500 ساعت دوره برگزار شده است.

مسوول کمیته تشکل های اجتماعی و خیران قرارگاه بازسازی و نوسازی سیل خوزستان بیان کرد: پیگیری حقوق شهروندی و آموزش مطالبه گری به مردم در این حوزه را نیز در دستور کار داریم‌.

داوودی تصریح کرد: برای آموزش های لازم در حوزه مطالبه گری و تبیین حقوق شهروندی برای عامه مردم دوشنبه های هر هفته جلسه آموزشی برگزار می کنیم.

او اظهار کرد: یکی از اهداف اصلی خانه سازمان های مردم نهاد خوزستان این است که کیفیت خدمات رسانی سازمان های مردم نهاد را ارتقا دهیم و هرگز افزایش آماری و کمی ملاک اصلی فعالیت های این خانه نیست.

نماینده سازمان های مردم نهاد خوزستان اضافه کرد: بیش از 15 سازمان مردم نهاد داریم که در حوزه کارآفرینی و اشتغالزایی در مناطق محروم بدون هیچ چشمداشتی کار می کنند تا بیکاری حل و فقر و فساد نیز در جامعه کاهش پیدا کند.

داوودی در پایان افزود: یک تفاهمنامه با فنی و حرفه ای و کاردانش داریم که آموزش و اشتغالزایی را به مناطق کم برخوردار ببریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: