به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، سرهنگ سید محسن تقی زاده امروز چهارشنبه با اعلام این خبر اظهار کرد: با اشراف اطلاعاتی ماموران آگاهی این فرماندهی و همکاری نیروهای مقاومت بسیج  آبادان، این پرندگان توسط یک فرد در حال قاچاق به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بودند که شناسایی و دستگیر شد.

او گفت: پرندگان مکشوفه که"بالابان" نام دارند از بزرگترین انواع شاهین و محبوبترین پرندگان شکاری نزد بازداران است که متاسفانه در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان با اشاره به ارزش ۳ میلیارد ریال پرندگان کشف شده، افزود: کشورهای همسایه از مهم ترین مقاصد سفر اجباری انواع پرنده های شکاری؛ آوازه خوان و زینتی است و علاقه برخی سرمایه داران حاشیه خلیج فارس به بازی با پرنده های ایرانی هر روز قیمت آنها را بالاتر برده و سودجویان را برای قاچاق بیشتر ترغیب می کند.

تقی زاده در پایان با بیان اینکه علیه فرد قاچاقچی پرونده تشکیل و تحویل مقام قضایی شده است، بیان کرد: تکلیف پرندگان مکشوفه از طریق حکم قضایی و هماهنگی با مسوولان محیط زیست مشخص خواهد شد و نیروی انتظامی به شدت با قاچاقچیانی که قصد قاچاق پرندگان زینتی و کمیاب به کشور های همجوار را دارند، برخورد قانونی خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: