به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، تیم فوتبال ساحلی جهان نژادیان آبادان که به عنوان تنها نماینده استان خوزستان در لیگ برتر، ۱۶ سال سابقه حضور در لیگ های مختلف کشور به ویژه لیگ برتر را دارا است و مربیان و بازیکنان زیادی را نیز به تیم ملی کشور معرفی کرده است.

این روزها به خاطر نبود حمایت های مالی چه در سطح استان و چه شهرستان از این تیم و حتی برخوردار نبودن از یک استادیوم استاندارد و در خور شان حال خوشی ندارد و از آنجاییکه تلاش ها برای دریافت حمایت و کمک مسوولان از تیم راه به جایی نبرده است، مدیرعامل این باشگاه تصمیم به فروش امتیاز این تیم به ارومیه و بردن این تیم به سطح یک گرفته است، امتیازی که همچون سایر حقوق استان زرخیز خوزستان به غیر واگذار می شود تا آه از نهاد همگان برخیزد و پس از آن هم انجام هر اقدامی دیر هنگام و بی فایده است.

مدیرعامل باشگاه شهید جهان نژادیان آبادان در گفت و گو با خبرنگار برنا اظهار کرد: چه می توان کرد وقتی تیممان حتی از داشتن یک استادیوم استاندارد بی بهره است.

عبدالله جهان نژادیان افزود: در چندین سال گذشته به واسطه میانجگیری مسوولان استانی و شهرستان تیممان توانست در مسابقات شرکت کند اما امسال فدراسیون اخطار جدی داده است که در صورت مهیا نبودن شرایط استادیوم به لحاظ استاندار، میزبانی را از آبادان می گیرند.

او با ابراز ناخرسندی از شرایط حاکم بر تیم و عدم پیگیری و حتی یک تماس ساده از سوی مسوولان استانی و شهرستانی تحت عنوان حمایت از تنها نماینده خوزستان در لیگ برتر فوتبال ساحلی، بیان کرد: بودجه ای نداریم، تیم با مشکلات مالی جدی روبرو است، بازیکنان، کادر فنی تیم و حتی هتل ها و رستوران ها هم بابت پارسال و امسال از ما مطالباتی دارند که امکان پرداختشان را نداریم.

مدیرعامل باشگاه شهید جهان نژادیان آبادان با اشاره به بدهی ۳۰۰ میلیون تومانی این تیم به بخش های مختلف اضافه کرد: متاسفانه وقتی به مسوولان استان برای حمایت مراجعه می کنیم، آنها می گویند بروید و از سازمان منطقه آزاد اروند کمک بگیرید و وقتی به منطقه مراجعه می کنیم آنها می گویند به عنوان تنها نماینده استان خوزستان، مسوولان استان نیز باید به تیم کمک کنند و خلاصه ما در میان این نگاه سطحی مسوولان به مسایل مبتلا به تیم در مانده ایم.

جهان نژادیان با تاکید بر اینکه شرایط سخت حاکم بر تیم به لحاظ مالی و تجهیزاتی(استادیوم استاندارد) سبب اتخاذ تصمیم اش برای واگذاری امتیاز تیم لیگ برتری فوتبال ساحی جهان نژادیان آبادان به عنوان تنها نماینده استان خوزستان به ارومیه بوده و راهی جز این برایشان باقی نمانده، تصریح کرد: در صورت ورود ارگان و یا دستگاه شهرستانی به موضوع و قبول حمایت از تیم، حاضر به تحویل تیم تنها به امید ماندگاری امتیاز آن در آبادان هستم.

مدیرعامل باشگاه شهید جهان نژادیان افزود: در حال حاضر با توجه به تورم موجود و مسایلی همچون رکود اشتغال که این باشگاه را متاثر از خود کرده است، تصمیم به واگذاری امتیاز تیم به ارومیه گرفته ام  و در این باره یک توافقات ضمنی نیز انجام شده است، حداقل خوبی این واگذاری آن است که ارومیه یک استادیوم پنج هزار نفری استاندارد دارد که تیم ما با سابقه ۱۶ ساله از آن بی بهره است.

او ادامه داد: از آنجاییکه بر اساس آیین نامه فدراسیون فوتبال، تیم های میهمان باید یک روز پیش از زمان برگزاری دیدارها در شهر میزبان حضور داشته باشند، اما تیم ما به دلیل مشکلات مالی که امکان سفر با پرواز برایشان وجود ندارد، از این قاعده نیز بی بهره اند، با شرایط کنونی سخت تحت فشار هستیم.

لازم به ذکر است که در حال حاضر جمعی از پیشکسوتان عرصه فوتبال آبادان با به راه انداختن کمپینی تحت عنوان نجات تیم ساحلی در تلاش برای جلب حمایت و همراهی مسوولان از این تیم هستند، انتظار می رود تا مسوولان استان خوزستان، شهرستان آبادان و منطقه آزاد اروند ضمن حمایت جدی از تیم فوتبال ساحلی جهان نژادیان به عنوان تنها نماینده استان خوزستان در لیگ برتر، مانع از فروش امتیاز لیگ برتری این تیم خوزستانی به استانی دیگر شوند.

 

 

 

 

 

 

 

گزارش: فرزانه یحیی آبادی

عکس: علیرضا هنرجویان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: