به گزارش خبرنگار برنا از شلمچه، امین منصور امروز با اعلام این خبر اظهار کرد: پس از اطلاع از موضوع حادثه تصادف زوار ایرانی در خاک عراق، نیروهای امدادی ما در قالب دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۵ کد آمبولانس برای تحویل مصدومان و کشته شدگان زوار ایرانی در هنگ مرز مستقر شدند.

او با بیان اینکه این اتفاق طی دو حادثه تصادف حادث شده بود، گفت: تمام بیماران بر اساس وضعیت شان در مرز شلمچه پس از تریاژ اقدامات درمانی اولیه طبق تشخیص به بیمارستان های طالقانی و شهید بهشتی آبادان و ولیعصر(عج) خرمشهر منتقل شدند.

سخنگوی ستاد اربعین دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه به دلیل تعداد زیاد مصدومان برخی از مصدومان به بیمارستان های نفت و تامین اجتماعی هم اعزام شدند، افزود: تا کنون 58 حادثه دیده سانحه تحویل ما شده که 53 نفر مصدوم و 5 نفر فوتی را شامل می شود.

منصور در پایان با بیان اینکه اکثر مصدومان از استان فارس هستند، بیان کرد: در این حادثه یک زایر هم دچار ضایعه نخاعی شده که به طالقانی آبادان اعزام شد و حال بقیه مصدومان مساعد گزارش شده است که در حال انجام اقدامات تشخیصی بیشتر هستند.

طبق اطلاع محل این سانحه ها در مسیر نجف – بصره (شهر سماوه)، همچنین ۸۰ کیلومتری نجف در منطقه دیوانیه بوده است.

لازم به ذکر است که هفته گذشته نیز براثر تصادف یک دستگاه مینی بوس و اتوبوس عراقی حدود 28 نفراز زوار ایرانی مصدوم و دو نفر نیز کشته شدند.

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: