به گزارش خبرنگار برنا از بندر امام خمینی(ره)، در روز پایانی رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی کشور که امروز ۱۹ مهر ماه ۹۸ در ورزشگاه شهید حقگو بندر امام دنبال شد، دیدارهای نهایی و رده بندی پنج وزن دوم(۷۷، ۸۲، ۸۷، ۹۷، ۱۳۰) کیلوگرم، برگزار شد.

در همین راستا در وزن ۷۷ کیلوگرم، در دیدار نهایی هادی علی زاده پورنیا از قم به مصاف حمید رضا جعفری از فارس رفت و توانست با شکست حریف خود عنوان نخست را کسب کند، حمید رضا جعفری نیز به مقام  دوم رسید و عظیم گرمسیری از خوزستان(الف) و عارف حبیبی الهی از تهران مشترکا در جایگاه سوم ایستادند.

همچنین در وزن ۸۲ کیلوگرم جمال اسماعیلی از تهران بر سکوی نخست ایستاد و عباس مهدی زاده از اصفهان دوم شد. در این وزن مهدی هدایی از خوزستان(ب) و رسول گرمسیری از خوزستان(الف) مشترکا سوم شدند.

در ۸۷ کیلوگرم بهروز هدایتی از کرمانشاه در جایگاه نخست ایستاد و سامان عزیزی نایب قهرمان شد. همچنین علی خلیل زاده کلاگر از مازندران و کیوان رضایی از فارس  به مقام سوم مشترک دست یافتند.

همچنین در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی از مازندران گردن آویز طلا را به گردن آویخت و وحید نامداری بر سکوی دوم ایستاد. همچنین آرمان علی زاده عبدولی از خوزستان(الف) و نوید پارسایی از خوزستان(ب) به صورت مشترک عنوان سوم را کسب کردند.

در سنگین وزن(۱۳۰) کیلوگرم مسعود چکانی از خوزستان، در دیدار نهایی مقابل پارسا نظری قرار گرفت و توانست بر رقیب خود چیره شود و به عنوان نخست دست یابد، نظری دوم شد و علی اکبر یوسفی از مازندران و محمد سروش رنج بر از همدان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

همچنین عصر دیروز ۱۸ مهر ماه دیدارهای نهایی پنج وزن نخست برگزار و نفرات برتر این اوزان مشخص شد.

لازم به ذکر است که در این دوره از رقابت ها ۶۰۰ کشتی گیر، مربی، داور و مسوولین اجرایی مسابقات حضور داشتند و مسابقات با حضور ۲۷۲ ورزشکار در قالب ۳۲ تیم از ۲۹ استان کشور در قالب ۳۲۰ مسابقه در بندر امام خمینی (ره) برگزار شد.