به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در محل استانداری خوزستان برگزار شد، به تلاش سوداگران مرگ برای جا به جایی مواد مخدر از مسیرهای استان اشاره و اظهار کرد: دریا، از گستره زیادی برخوردار است اما با این وجود باید برخوردها با جدیت و هوشیاری همراه باشد تا اقداماتی که از سوی دریابانی، نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و سپاه پاسداران انجام می گیرد موثر و کوبنده باشد.

او گفت: در این شرایط لازم است که تلاش بیشتری در مقابله با قاچاقچیان و خورده فروشان مواد مخدر صورت بگیرد.

استاندار خورستان همچنین بر پاکسازی فضای پیرامون مدارس و دانشگاه های خوزستان از وجود فروشندگان مواد مخدر تاکید کرد و افزود: این اقدام باید با برنامه ریزی بین نیروی انتظامی و مسوولان مدارس انجام شود.

نماینده عالی دولت در خوزستان با اشاره به اینکه برخی مدارس در معرض آسیب مواد مخدر هستند، بیان کرد: باید با برنامه ریزی پیشگیرانه دانش آموزان را از چنین آسیب هایی دور کنیم.

شریعتی همچنین وجود مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ را یکی از مهم ترین اقدامات تاثیرگذار در جمع آوری معتادان متجاهر دانست و بر راه اندازی هر چه زودتر آن در خوزستان تاکید کرد.

او ادامه داد: مسوولیت راه اندازی این مرکز بر عهده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان است و از همه دستگاه های مربوطه خواسته می شود تا در راه اندازی آن همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار خوزستان در پایان تزریق نشاط و امید به جامعه را برای دوری از گرایش به آسیب های اجتماعی موثر خواند و بر اجرای جشن های شهرستانی همچون سال گذشته در خوزستان تاکید کرد.

لازم به ذکر است که طبق آمار ارایه شده از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر خوزستان، سالانه ۷۰۰ معتاد متجاهر در سطح این استان جمع آوری می شوند که با وجود صرف هزینه بسیاری برای درمان و ترک این معتادان، در نهایت بخش عمده ای از آنها مجدد به خیابان‌ها باز می‌گردند.

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: