به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، منصور کوهی رستمی پیش از ظهر امروز دوشنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه کتاب"حال خوش خواندن" در کتابخانه مرکزی خوزستان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: بیست و هفتمین دوره هفته کتاب سال جمهوری اسلامی ایران  را در خوزستان برنامه ریزی کردیم و امسال زودتر به پیشواز آن رفتیم و برنامه های خود را از ۱۸ تا ۳۰ آبان ماه اجرا می کنیم.

او گفت: نمایشگاه کتاب"حال خوش خواندن" در ایام هفته کتاب در کتابخانه مرکزی خوزستان در اهواز افتتاح شده است که از امروز ۲۰ آبان ماه تا ۴ آذر پذیرای علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.

ارایه چهار هزار عنوان کتاب در نمایشگاه"حال خوش خواندن"

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان افزود: در نمایشگاه کتاب"حال خوش خواندن" ۱۰ هزار جلد کتاب با ۴ هزار عنوان ارایه شده است.

کوهی رستمی بیان کرد: تلاش کردیم در بحث کتاب همه سلایق مطالعاتی را تحت پوشش قرار دهیم و ادبیات، رمان، تاریخ، شعر و کتاب های آموزشی زبان انگلیسی و علمی از جمله موضوعات ارایه شده در این نمایشگاه کتاب هستند.

او ادامه داد: علاوه بر این کتاب های کودکان و نوجوانان به دلیل استقبال بیش از حد این رده سنی به صورت ویژه و انبوه در نمایشگاه کتاب اهواز ارایه شده اند‌.

بر پایی همزمان ۶ نمایشگاه کتاب در شهرهای مختلف خوزستان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان اضافه کرد: در حال حاضر ۶ نمایشگاه کتاب دیگر همزمان با نمایشگاه کتاب"حال خوش خواندن" در کتابخانه مرکزی اهواز در سایر شهرهای استان در حال برگزاری است.

کوهی رستمی گفت: در ۷ ماهه نخست امسال ۱۳ نمایشگاه کتاب در شهرهای مختلف خوزستان برگزار شده است.

او با بیان این که برگزاری نمایشگاه های کتاب در طول سال یکی از برنامه های جدی ما است، افزود: یکی از بحث هایی که در فضای کتاب و کتابخوانی وجود دارد تسهیل دسترسی مردم به کتاب است که از طریق ساخت و راه اندازی کتابخانه در مناطق مختلف میسر می شود.

استقبال گرم خوزستانی ها از یار مهربان

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب با توجه به گرانی کاغذ و افزایش قیمت کتاب ها می تواند در کنار ارایه کتاب های مفید، خوب و ارزشمند، تخفیف های ویژه ای را به مردم می دهد تا بتوانند سبد کتاب خود را تامین کنند.

کوهی رستمی تصریح کرد: تجربه ما نشان می دهد نمایشگاه های کتابی که در کتابخانه مرکزی اهواز برگزار شده اند همیشه پر فروش و یا استقبال فراوان همراه بوده اند.

او اضافه کرد: این استقبال به دلیل موقعیت جغرافیایی کتابخانه مرکزی اهواز ‌و دسترسی ساده مردم به آن همواره مورد توجه بوده اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خوزستان در پایان از هماهنگی با مدارس برای بازدید دانش آموزان از نمایشگاه و خرید کتاب خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: مهدی ربیع

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: