جعفر ربیحاوی امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با اعلام این خبر اظهار کرد: خروج موادغذایی غیر قابل مصرف از چرخه موادغذایی در سال جاری بالغ بر 7.5 تن بوده که پس از پنج هزار و 300 مورد کنترل موادغذایی با تجهیزات پرتابل و در محل عرضه و 580 نمونه برداری موادغذایی و ارسال به آزمایشگاه بوده است.

او گفت: بیش از 16هزار مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی صورت گرفته و در این مدت قریب به چهل هزار مورد انواع کنترل‌های میدانی و آزمایشگاهی در خصوص همه آب‎‌های مصرفی انجام شده که نتیجه این تلاش‌ها در مجموع جلوگیری از شیوع انواع بیماری‌های روده‌ای با وجود مشکلات و معضلات زیست‌محیطی را به همراه داشته است.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان ضمن تشکر از همکاری شهروندان در خصوص کشف مشکلات پنهان محیطی افزود: بیش از 220 مورد شکایت بهداشتی در سامانه 190 و شکایت حضوری در مجموعه بهداشت محیط ثبت شده که نتیجه آن پلمپ یک انبار بزرگ متخلف و رسیدگی و حل مشکلات متعدد شهروندان بوده است.

ربیحاوی در پایان بیان کرد: آغاز حذف پلاستیک از سطح عرضه توسط نانوایی شهرستان کار ویژه‌ای است که به ابتکار تیم بهداشت محیط آبادان صورت پذیرفته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: