به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، علی احسان پور امروز با بیان اینکه تا کنون آمار مبتلایان خوزستان به ۴۲۲ مورد رسیده است، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳۱ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان تشخیص قطعی داده شده که این موارد به تفکیک ۱۰ مورد در اهواز،۶ مورد در خرمشهر، شهرستان های اندیمشک و آبادان هر کدام ۳ مورد، شهرستان های دزفول، شوش و شوشتر هر کدام ۲ مورد و شهرستان های امیدیه، بهبهان و رامشیر هر کدام یک مورد بوده است.

او گفت: در شبانه روز گذشته یک نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست داد و شمار فوت شدگان ناشی از این بیماری در خوزستان به ۵۷ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز دوباره تاکید کرد که این بیماری افراد بالای ۵۰ سال با مشکلات قلبی و دیابت را هدف قرار می دهد و بیماری در افراد جوانتر عمدتا خفیف تر و یا بی علامت است و از این رو حفظ موازین بهداشتی در زمان ملاقات با اعضا مسن تر خانواده از سوی جوانترها از اهمیت بالایی برخوردار است.

احسان پور با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و خودداری از هر گونه مسافرت و دید و بازدید بیان کرد: از مردم خواهشمندیم با رعایت اصول بهداشتی مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی و کادر بهداشت و درمان را یاری کنند.

در همین راستا سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با تاکید بر اینکه با ماندن در خانه از ابتلای خود و عزیزانمان به کرونا ویروس جلوگیری کنیم، اظهار کرد: در خوزستان هر دو ساعت، یک نفر به ویروس کرونا مبتلا می شود و در هر ۱۵ ساعت، یک فرد مبتلا جان خود را از دست می دهد.

لازم به ذکر است که تا روز گذشته آمار مبتلایان خوزستان ۳۹۱ بیمار و فوت شدگان نیز ۵۶ مورد اعلام شده بود.

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: