شکر الله سلمان زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان در توضیح اعلام رتبه نخست ابتلا به کرونا نسبت به جمعیت در خرمشهر اظهار کرد: یکی از دلایل مربوط به بیماریابی دقیق و نمونه گیری به موقع از تمام افراد مشکوک است که این امر باعث می شود تا شناسایی موارد مثبت افزایش پیدا کند.

او گفت: روش صحیح نمونه گیری از موارد مشکوک یکی دیگر از مواردی است که در اعلام نتیجه آزمایشات بسیار مهم است بنابر این سعی شده این کار به روش کاملا علمی انجام شود تا خطایی در نتیجه آزمایشات صورت نگیرد.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: همچنین شهرستان های آبادان و خرمشهر را با توجه به شرایط ویژه مثل وجود بنادر تجاری، صنایع بزرگ، راه آهن، فرودگاه و حجم بالای حضور مهندسین، کارکنان غیربومی و خارجی که به منطقه تردد می کنند، نباید با خیلی از شهرهای استان که به هیچ وجه شرایط مشابهی با شهرهای بزرگ آبادان و خرمشهر ندارند، مقایسه کرد و این مقایسه اصولا صحیح نیست.

سلمان زاده بیان کرد: آنچه در نهایت بر تعداد مبتلایان موثر است همکاری مردم عزیز و رعایت توصیه ها به ویژه ماندن در منزل و همچنین همت بیشتر مسوولین در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا است.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان در پایان تصریح کرد: این دانشکده همانطور که قبلا به شهروندان قول داده بود، تلاش دارد آمار دقیق را به طور شفاف و بدون پنهان کاری به اطلاع مردم عزیز منطقه برساند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: