به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، سید زین العابدین موسوی ظهر امروز در نشست ویژه ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرستان آبادان با دستور کار قرنطینه ی شهرستان که در سالن اجتماعات الغدیر فرمانداری آبادان برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم در این سال که از سوی رهبری فرزانه سال"جهش تولید" نامگذاری شده است، بتوانیم با هم افزایی تمام پتانسیل شهرستان آبادان به این مهم جامه ی عمل بپوشانیم.

او با تشریح وضعیت شیوع کرونا ویروس در کشور گفت: از همان ابتدا که این بیماری در کشور شیوع پیدا کرد، در سطح آبادان نیز پس از گذ‌شت چند روز شاهد اولین نشانه ها از بیماری بودیم. با علم به این موضوع که دانشکده علوم پزشکی آبادان شهرستان های شادگان و خرمشهر را نیز تحت پوشش خود دارد، بیماران خرمشهری و شادگانی هم در بیمارستان آیت اله طالقانی آبادان که به عنوان مرکز معین درمانی جنوب غرب استان مشخص شده است، بستری شدند. از این بابت برنامه ریزی و اقدامات کنترلی این بیماری در جنوب غرب خوزستان بر عهده ی ما قرار دارد. مردم از ما توقع دارند تا با اجرای درست دستورالعمل ها مانع از بالا رفتن آمار بیماری در منطقه شویم.

رییس شورای سلامت شهرستان آبادان با تقدیر از کادر درمانی شهرستان و مسوولین دانشکده علوم پزشکی آبادان، با شاره به آخرین آمارها افزود: از ابتدای شروع اپیدیمی بیماری کرونا تا کنون ۱۶ هزار و ۳۱۶ بیمار با عارضه تنفسی به مراکز درمانی محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان مراجعه نمودند که از این تعداد بیش از یک هزار نفر در بیمارستان آیت الله طالقانی بستری شدند که با طی روند بهبودی حدود ۹۰۰ نفر با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند و هم اکنون ۷۲ نفر بیمار بستری داریم که مربوطه به هر سه شهر هستند.

رییس شورای تامین شهرستان آبادان با اشاره افزایش آمار قطعی کل مبتلایان جنوب غرب خوزستان به ۱۰۹ مورد، بیان کرد: از این تعداد ۴۱ بیمار در آبادان مشاهده شده است. همچنین آمار فوتی های آبادان سه نفر بوده است که یکی از آنان از سفر شهرهای شمالی آمده بود و در شمال کشور مبتلا شده بود. یکی دیگر نیز دچار بیماری صعب العلاج سخت تر از بیماری کرونا بود. در حال حاضر نیز آمار بیماران بستری شده شهرستان آبادان ۴۱ نفر است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان با اشاره به اینکه قبل از این جلسه در نشست مشترک منطقه آزاد با حضور روسای شورای تامین خرمشهر و شادگان شرکت کرده بود، تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌های هر سه شهر با هماهنگی و تصمیمات مشترک استفاده کنیم. ما جز اولین شهرهای ایران بودیم که موضوع را جدی گرفتیم و کنترل ورودی‌ها را در دستور کار قرار دادیم. درست است برخی تصمیمات ملی گرفته شده بود، اما ما نیاز به تصمیمات منطقه ای و محلی نیز داشتیم. ما اولین شهری هستیم که بحث قرنطینه را مطرح کردیم. اقدامات ما قطعا موثر بوده است. نگران هستیم و اگر نگران نباشیم، گمان می بریم که اوضاع خوب است. نه می گویم وضع مان بحرانی است و نه می گویم عادی، اما کنترل در دست ماست و قطعا تمایل نداریم این کنترل را ازدست بدهیم. از پالایشگاه و منطقه آزاد هم که در تامین دستگاه تنفس مصنوعی کمک کردند نیز قدردانی می کنم.

فرماندار ویژه آبادان خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان گفت: از شما می‌خواهم که برای رفاه حال مردم خدمات دهی دستگاه متبوعتان را بیش از پیش افزایش دهید. از شهرداری می خواهم در جمع آوری پسماندها و نظافت عمومی شهر بیشتر تلاش کنند، اگر لازم باشد خودم هم در نظافت شهر کمک خواهم کرد. تمام مسوولان شهرستان باید در کنار مردم باشند.

آغاز قرنطینه ی ورودی و خروجی آبادان؛ فردا جمعه ساعت ۱۸

رییس شورای تامین آبادان با اعلام وضعیت قرنطینه عبور و مرور جاده ای و هوایی آبادان، تاکید کرد: ورودی ها و خروجی های آبادان از ساعت ۱۸ جمعه هشتم فروردین تا ساعت ۱۸ جمعه پانزدهم فروردین بسته می شود. شهروندان آبادانی هر کجا که هستند تا قبل از ساعت ۱۸ فردا وقت دارند خودشان را به شهر برسانند. مسافران پروازی به مسیر آبادان از ساعت ۱۸ فردا به مدت ده روز قرنطینه خواهد شد و باید هزینه ی اقامت قرنطینه را خودشان بپردازند، پس به همه ی آنها اعلام می‌کنم از مسافرت به آبادان خودداری کنند. از فردا تمام خودروهای با پلاک غیر بومی که با بررسی ها، خودروی میهمان تلقی شود به همراه قبض ۵۰۰ هزار تومانی به مدت یک ماه در پارکینگ توقیف می شوند که باید حق پارکینگ خود را کامل پرداخت کنند.

بین جان و نان مردم، جان را در اولویت قرار دادیم

فرماندار ویژه آبادان ضمن عذرخواهی از تمام کسبه ی شهرستان بیان کرد: ما بین جان و مال مردم، جان عزیزان را در اولویت قرار دادیم. شرمنده ی همه صنوف و کسبه ای هستم که کارشان تعطیل شده است. تمام اقدامات برای سلامتی همگانی است. مردم نگران مایحتاج خود نباشند. انبارها پر و تمام ارزاق مورد نیاز تامین شده است. داروخانه ها نیز تمام سعی خود را برای تامین مایحتاج بهداشتی مردم به کار ببرند.

کارکنان شیفتی شهرهای هم جوار از کارفرمایان خود استراحت یک هفته ای بگیرند/خودروهای مرتبط با ارتزاق مردم حق تردد دارند  

موسوی از برنامه ریزی برای نیروهای شیفتی و شاغل آبادانی در شهرهای همجوار و بر عکس خبر داد و اضافه کرد: در وهله ی اول به تمام این نیروها توصیه می کنم که از کارفرمایان خود برای این یک هفته استراحت بگیرند. از فرمانداران عزیز شهرهای همجوار نیز می خواهم این مورد را به کارفرمایان ابلاغ نمایند. در وهله ی دوم برای کسانی که بالاجبار باید سر کار خود باشند برنامه ریزی و هماهنگی صورت خواهد گرفت. در این بین تمام خودروهای که در بحث بهداشت و درمان و مایحتاج و ارتزاق مردم فعالیت دارند اجازه تردد دارند.

ادارات کشیک ۲۴ ساعته بگذراند/اتاق اصناف برای برخی از مشاغل ضروری برنامه ریزی کند

رییس شورای تامین شهرستان آبادان از روسای ادارات خواست که کشیک ۲۴ ساعته در این ایام را برقرار کنند. همچنین اتاق اصناف برای دسترسی مردم به برخی از خدمات بسیار ضروری برنامه ریزی کند. بانک‌ها نیز در این مدت خدمات اینترنتی و شارژ خود پردازها را انجام دهند.

هر روز عملیات ضدعفونی انجام می شود/کسانی که اطلاعات سلامت خود را ثبت نکردند به سلامت جامعه خیانت می کنند

نماینده عالی دولت در آبادان بیان کرد: در آبادان هر روز عملیات ضدعفونی داریم. ضدعفونی کردن معابر از موارد اصلی قطع زنجیره ی کرونا است. از فردا اطلاعیه های لازم را از طریق بلندگوهای سیار به سمع و نظر شهروندان می رسانیم. همچنین صفر تا صد شهروندان نیز غربالگری خواهند شد. برخی‌ ادارات به توصیه و اطلاعیه های ما مبنی بر انجام پایش پرسنل خود و خانواده هایشان در سامانه ی سلامت توجه نکردند. به این عزیزان عرض می کنم اینکار شما خیانت به سلامت جامعه می باشد. توصیه می کنم بی مبالاتی را کنار بگذراند و اطلاعات خود را ثبت کنند.

امسال سیزده بدر نداریم

فرماندار ویژه آبادان از نیروی انتظامی خواست بوسیله بنرهایی از چند کیلومتر قبل تر در جاده به مسافران برای منع ورود به آبادان اطلاع رسانی کنند. او همچنین از منع اسکان مردم در روز سیزده بدر در فضاهای سبز و پارک ها خبر داد و از مراجع انتظامی خواست اجازه تردد و اقامت به هیچ فرد یا جمعی را  در این روز ندهند.

موسوی گفت: تمام هدف ما این است در این مدت نظم و امنیت را به بالاترین حد ممکن برسانیم. از تمام شیوخ و معتمدین شهرستان می خواهم جلوی برپایی هر گونه مراسم جشن یا عزا را بگیرند و به ما در این راه یاری برسانند.

قدردان تلاش همگان هستم

فرماندار ویژه آبادان در پایان از تمام نیروهای اجرایی، درمانی خدماتی، انتظامی، امنیتی، شهروندان، فعالین اجتماعی، خبرگزاری ها، صداو سیما  و همه ی کسانی که در راه مبارزه با ویروس کرونا کمک کردند قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود با کمک و هم افزایی همه جانبه هر چه زودتر زنجیره گسترش ویروس کرونا در آبادان قطع شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: