شکرالله سلمان زاده امروز در گفت و گو با خبرنگار برنا در آبادان با بیان اینکه از ابتدای آغاز اپیدمی بیماری کرونا ۱۹ هزار و ۱۹۵ مورد مراجعه کننده با عارضه تنفسی به مراکز درمانی محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان داشتیم، اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و ۶۱۳ بیمار بستری شدند که یک هزار و ۴۳۵ نفر با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شدند.

او با اشاره به ثبت ابتلای چهار مورد جدید طی شبانه روز گذشته در محدوده جنوب غرب خوزستان، گفت: تعداد کل مبتلایان جنوب غرب خوزستان به ۱۹۳ بیمار افزایش یافت که به تفکیک در آبادان ۶۸ مورد، خرمشهر ۹۹ مورد و شادگان نیز ۲۶ بیمار مشاهده و ثبت شده است که از این تعداد ۱۴۶ بیمار قطعی با حال عمومی خوب بهبود یافته و ترخیص شدند.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه در حال حاضر ۹۵ بیمار بستری شده در مراکز درمانی جنوب غرب خوزستان در حال دریافت خدمات هستند، افزود: همچنین در روز گذشته آمار بیماران بستری شده ۲۰ مورد بود که در مقابل ۴ نفر بهبود یافته نیز ترخیص شدند.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان با بیان اینکه متاسفانه در شبانه روز گذشته یک شهروند بیمار خرمشهری دیگر نیز فوت شد، اضافه کرد: تعداد فوت شدگان نهایی محدوده دانشکده علوم پزشکی آبادان به ۱۹ مورد رسید که به تفکیک شامل پنج نفر در آبادان، ۱۲ مورد در خرمشهر و دو مورد در شادگان می شود و امیدواریم که بقیه بیماران با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شودند.

سلمان زاده با اشاره به افزایش آمار بستری شدگان و یا افراد مشکوک به بیماری کرونا نسبت به آمار ترخیص شدگان، بیان کرد: امیدوارم که فرمانداران تصمیمات منطقه ایی بگیرند، همچنین امیدواریم که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند با توجه به متفاوت بودن قوانین مناطق آزاد نسبت به سرزمین اصلی بتواند تصمیمات جدی تری اتخاذ کند تا تماس مردم با ویروس کمتر بشود.

فرمانده مبارزه با بیماری کرونا جنوب غرب خوزستان با بیان اینکه من بارها گفته ام که ویروس کماکان در جامعه در حال پرسه زدن و مبتلا کردن است، تصریح کرد: هر چه حضور مردم در جامعه بیشتر شود موارد ابتلا نیز افزایش می یابد و مبارزه کادر بهداشت و به ویژه درمان را با این بیماری فرسایشی می کند و ممکن است منجر به خستگی بیشتر همکاران من در خط مقدم مبارزه بشود لذا اعتقاد من کما فی السابق ادامه اعمال محدودیت ها است بلکه بیشتر هم بشود و مردم بدانند این بیماری در کمین همه است و نباید خوشبین باشیم که بیماری به این زودی ها کنترل بشود.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به صحبت های و تاکیدات رییس جمهور، افزود: هر چند قرار است برخی اصناف بنا بر شرایط موجود بازگشایی بشود اما تاکیدات رییس جمهور و ستاد ملی کرونا همواره بر رعایت فاصله اجتماعی و پیشگیری بوده و همیشه مردم تعیین کننده بوده و هستند و باید حضور کمتری در جامعه داشته باشند، خانواده ها از افراد دارای بیماری زمینه ایی بیشتر مراقبت کنند در تماس کمتری با این افراد و افراد سالمند باشند به ویژه جوانان که ممکن است بیماری را داشته باشند اما در آنها پنهان است.

لازم به ذکر است که آمار ابتلا تا روز گذشته در شهرهای آبادان و خرمشهر و شادگان ۱۸۹ مورد، فوت شدگان ۱۸ نفر و بستری شدگان نیز ۸۱ بیمار اعلام شده بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: