به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ معصومه ابتکار، روز سه شنبه در همایش ملی صندوق‌های خرد محلی که به مناسبت روز جهانی زن روستایی در مجموعه تلاش با همت وزارت جهادکشاورزی و صندوق کارآفرینی امید برگزار شد، افزود: دولت تدبیر امید به توسعه روستایی توجه ویژه‌ای داشته است و امروز نتیجه آن هم‌افزایی دستگاه‌ها است.

وی تاکید کرد: دولت به موضوع زنان و ارتقای وضعیت و رفع تبعیض‌ها توجه داشته است و براین اساس شاهد تحولات چشمگیری بودیم.

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده بیان کرد: روستاها در زمینه فرهنگی، اقتصادی و صنایع دستی فرصت فوق‌العاده‌ای برای بوم‌گردی و گردشگری بوجود آوردند.

ابتکار گفت: درصدد هستیم بحث بازار و شبکه‌سازی روستاها را با همکاری وزارت ارتباطات ایجاد کرده و بازاریابی اینترنتی و خدمات را برای روستاها فراهم کنیم.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه ایجاد یک هزار صندوق گفت: حفاظت از محیط‌زیست و تنوع‌زیستی و گیاهان دارویی به هم گره خورده است و در تفاهم‌نامه‌ای که امضا شد به این امر توجه کردیم .

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد : باید توسعه کمی روستاها مورد توجه قرار گیرد و هر زن روستایی به یک صندوق دسترسی داشته باشد .

ابتکار گفت: دلیل موفقیت صندوق‌های خرد محلی این است که با سرمایه مردم و با توجه به مناسبات، فرهنگ و ضرورت‌هایی منطقه ایجاد شده اند بنابراین باید این الگو بسط داده شده و زمینه‌های لازم فراهم شود و این جهت‌گیری است که دولت دنبال می‌کند.