به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ معصومه ابتکار، در حاشیه همایش کارگاه های تخصصی آموزشی توان افزایی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده منطقه غرب کشور بیان کرد :طرح خاصی در راستای آسیب های پس ازسیل در جهت ارتقا تاب آوری در جوامع و محلات آسیب دیده امروز  پنجشنبه امضا و مقدمات اجرای آن فراهم می شود.

وی افزود: علاوه بر این دوره ها پروژه های زیادی هم راستا با هدف دولت در راستای توان افزایی، آموزش، کارآفرینی تحکیم و مسائل مرتبط با آسیب ها  و تقویت و تحکیم خانواده با سازمان های مردم نهاد تدوین و اجرایی شده است.

معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده، در خصوص مشکلات ایجاد شده در حوزه راه های سیلزده استان عنوان کرد: تلاش در راستای ترمیم و بهسازی این مسیرها انجام می شود و وزارت راه در راستای برطرف سازی موانع تلاش می کند.

ابتکار گفت: توجه به کودکان بازمانده از تحصیل نیز با همکاری آموزش و پرورش پیگیری می شود.

وی اظهار داشت: دولت موظف به حمایت از تشکل های مردم نهاد و  رفع مشکلات جوامع بانوان است.

همایش انجمن‎های مردم نهاد حوزه زنان غرب کشور روز پنجشنبه با حضور ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به مدت چهار روز درخرم‎آباد آغاز شد ه است.

این همایش چهار روزه با برگزاری کارگاه های تخصصی آموزشی توان افزایی تشکل های اجتماعی زنان و خانواده منطقه غرب کشور با حضور ۱۷۵ سازمان مردم نهاد از استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان و لرستان در حال برگزاری است.

هدف از برگزاری این همایش، توان افزایی و تعامل سازمان های مردمی، ایجاد ارتباط و زمینه همکاری جامعه مدنی و دولت، شناسایی چالش های حوزه زنان عنوان شده است.

 پروژه نویسی و تامین مالی منابع سازمان های مردم نهاد در ۶ کارگاه آموزشی به صورت ویژه در این چهار روز ارائه می شود.

 ۶۰ سازمان مردم نهاد از لرستان در این کارگاه ها حضور دارند، سند ارتقا و توسعه حوزه زنان و خانواده نیزدر این همایش رونمایی خواهد شد.

همایش سازمان های مردم نهاد زنان غرب کشور ۹ تا ۱۲ آبان در خرم آباد در حال برگزاری است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: