«حسینعلی امیری»، معاون پارلمانی رییس جمهور، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا در خصوص انتخاب «سعید نمکی»، برای تصدی وزارت بهداشت و نگاه مجلس به وی با بیان اینکه قاضی زاده هاشمی یکی از وزرای پرتلاش و مسئولیت پذیر دولت بود که با اصرار استعفا داد، گفت: تلاش های زیادی شد تا کشور از وجود این ایشان بهره ببرد که اصرار خودشان باعث شد که رییس جمهور با این استعفا موافقت کنند.

وی گفت: پس از بررسی هایی که رییس جمهور در بین افراد مطرح انجام دادند، دکتر سعید نمکی را به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت بهداشت و درمان انتخاب کردند.

وی عنوان کرد: براساس قانون آیین نامه داخلی، مجلس شورای اسلامی یک هفته پس از اعلام وصول جلسه علنی رسیدگی به وزیر پیشنهادی را آغاز می کند. روز دوشنبه هفته آینده جلسه رسیدگی به رای اعتماد به دکتر نمکی برگزار می شود.

امیری با بیان اینکه رییس جمهور برای دفاع از وزیر پیشنهادی در مجلس حاضر می‌شوند، افزود: با توجه به شرایط موجود و موضوع طرح سلامت که یکی از  برنامه های راهبردی و جدی دولت است، امیدواریم نمایندگان به دکتر نمکی رای اعتماد بالایی بدهند.

معاون پارلمانی رییس جمهور افزود: با توجه به سوابق کاری دکتر نمکی که معاونت سازمان برنامه و بودجه را داشتند چهره ناشناسی برای نمایندگان نیستند. در حال حاضر  توزیع برنامه های خود و گفتگو با نمایندگان و حضور در کمیسیون های مجلس را آغاز کردند و امیدواریم مجلس رای بالایی به ایشان بدهد.