به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛فیلم سینمایی «سی و سه روز»، روایت گوشه ای از واقعیت های جنگ سی و سه روز لبنان بر علیه تجاوزات رژیم صهیونیستی به لبنان در سال 2006 است و به عبارتی نماد از خودگذشتگی، ایثار و شجاعت مردم آن دیار است. 

داستان فیلم از مقاومت عیت الشعب، روستای مجاور با فلسطین اشغالی شروع می شود که سدی در مقابل حملات صهیونیست ها به جناح های مقاومت، است. 

این روستا در مقابل سلاح های پیشرفته رژیم اشغالگر اسرائیلی مقاومت کرده و با فدا کردن خون جوانان خود در نهایت به پیروزی می رسد. مایه های عاطفی و دراماتیک فیلمنامه در عشق و محبت دو قهرمان اصلی از جذابیت های داستان این فیلم است که عشق به همسرانشان مانعی برای ادامه مبارزات آنان نمی شود. 

نگاه حمایتی این فیلم به مقاومت حزب الله و استفاده از هنر هفتم برای رساندن صدای مظلومان لبنان به گوش جهانیان، از نقاط قوت این فیلم بوده و آن را به یکی از بزرگ ترین پروژه های سینمایی دوران انقلاب مبدل ساخته است. 

فیلم سینمایی «سی و سه روز» به مدیریت دوبلاژ فرزاد مشعوف، یکشنبه 15 تیر ماه ساعت 22 به وقت تهران به مدت 87 دقیقه به روی آنتن کانال اردوی شبکه سحر خواهد رفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: