به گزارش خبرگزاری برنا، هویت هر کشوری بسته به فرهنگ ، اعتقادات ، آداب و رسوم آن کشور دارد کشور ما ایران هم یک سابقه طولانی – فرهنگی دارد .ایران شامل اقوام مختلفی است با فرهنگ ، ادبیات شفاهی و آداب و رسوم متفاوت.با توجه به اینکه روز دهم اردیبهشت روز خلیج فارس نامیده شده برنامه "فرهنگ مردم"این هفته رادیو ایران اختصاص دارد به خطه جنوب ایران وساحل نشینان خلیج فارس.

زهرافقیه میرزایی تهیه کننده برنامه "فرهنگ مردم"گفت: در برنامه این هفته قصد داریم شما شنوندگان عزیز را همراه کنیم با برنامه سازان فرهنگ مردم وبا هم سری به استان بوشهر می زنیم وبابازی های محلی استان بوشهر آشنا می شویم.

به همین مناسبت شعری را درباره بازی های محلی استان بوشهر می شنویم که اسامی بازی ها را در قالب شعر بیان کرده سوار بر لنج های ساحل نشینان شده و با قصه های دریا نوردان همراه می شویم و می شنویم قصه "ننه ماهی" و نقش آن در زندگی مردم این خطه را .

میرزایی ادامه داد : سپس به تقویم محلی دریا نوردی می پردازیم.معرفی کتاب "پس کرانه های شمالی خلیج فارس"نوشته عسگری چاوری وپخش موسیقی های زیبای خطه جنوب به خصوص بوشهر از دیگر بخش های این برنامه است.

"فرهنگ مردم"کاری از گروه فرهنگ و اندیشه جمعه دهم اردیبهشت ساعت 21:30 با گویندگی محمد محسن رفیعی و شمسی فضل اللهی ونویسندگی زینت صالح پور از آنتن رادیو ایران پخش می شود.