به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ رابرت رایخ در مقاله ای در روزنامه انگلیسی گاردین تحت عنوان "آتش و ویروس و کشوری در حال جنگ با خود... ریاست ترامپ به پایان رسید" به مساله برخورد ترامپ با اعتراضات گسترده در پی کشته شدن شهروند آمریکایی افریقایی تبار در مینیاپولیس به دست یک پلیس سفید پوست پرداخت.

 و نوشت که ترامپ تظاهرکنندگان را اغتشاشگر توصیف می کند و تهدید کرد که به سمت آنها تیراندازی کند و در توییتر نوشت: "زمانی که غارت شروع شود، تیراندازی شروع خواهد شد" این در واقع همان عبارت نژادپرستانه فرمانده پلیس میامی است که اغتشاشات گسترده ای در اواخر دهه 60 به راه انداخت.

وی خاطرنشان کرد که ترامپ مشغول اداره امور کشور نیست بلکه مشغول گلف بازی و تماشای تلویزیون و توییت کردن است.

رایخ همچنین نحوه تعامل ترامپ با بحران بهداشت در امریکا در پی شیوع ویروس کرونا نیز مورد بررسی قرار داد و گفت: واکنش ترامپ در سه ماه اخیر نسبت به این ویروس و مرگ هزاران نفر حاکی از بی توجهی و لاابالی گری ترامپ است. ترامپ ادعا کرد که کرونا فقط نیرنگی از سوی دموکراتهاست و مسوولان بهداشت را وادار کرد تا سکوت کنند. از این رو حاکمان ایالتها ناچار شدند تا به دنبال دستگاه های تنفسی برای بیماران و نیز فراهم کردن ابزارهای لازم برای حفظ جان کارکنان بهداشت باشند. حاکمان ایالتها همچنین می بایست تصمیمات لازم در خصوص تعطیلی اقتصاد ایالت و بازگشایی آن اتخاذ می کردند.

این وزیر سابق ترامپ را به دروغگویی و تهدید در تویتر متهم کرد تهدیدهایی که اصلا اختیار انجام آنها را ندارد مانند تهدید به نقض تصمیمات حاکمان ایالتها درباره بازگشایی اماکن عبادی و نیز تهدید به مجازات شبکه اجتماعی تویتر.

رایخ توضیح داد که ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید در سال 2017 تاکنون توجهی به اداره امور کشور نداشته است و بحرانهای فعلی حاکی از میزان خودخواهی اوست.

وی در پایان نوشت که ترامپ نه تنها ویژگی های یک رهبر را ندارد بلکه او ازعمل به مسئولیتهای اصلی یک رییس جمهور در قبال کشوری که در یک شوک ملی بسر می برد، نیز خودداری کرد؛ از این رو دیگر رییس جمهور نیست و هرچه زودتر از تعامل با او به عنوان یک رییس جمهور امتناع کنیم، بهتر خواهد بود.

منبع:العالم

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: