به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ بعد از چند ماه اصرار کره شمالی به وجود نداشتن ویروس «کووید۱۹» در این کشور، دولت پیونگ‌یانگ بامداد یکشنبه از احتمال سرایت این بیماری به این سرزمین خبر داد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA)، گزارش داد «کیم جونگ اون» با تشکیل جلسه اضطراری کمیته سیاست‌گذاری حزب حاکم این کشور، موضوع سرایت احتمالی ویروس کرونا به کره شمالی را بررسی کرد.

بر این اساس، در پی بازگشت غیرقانونی یک «تبعه فراری» به شهر کیِسونگ از خاک کره جنوبی در تاریخ نوزدهم جولای، که به ویروس کرونا هم مبتلا بوده، کیم دستور داد «نظام اضطراری حداکثری» برای مقابله با انتشار این بیماری اتخاذ شود.

رهبر کره شمالی در این نشست همچنین گفت که اقدامات پیشگیرانه از جمله قرنطینه کامل باید در شهر کیِسونگ اجرا شود تا در صورت وجود ویروس کرونا در این شهر، به دیگر مناطق این کشور سرایت نکند.

خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از این گزارش نوشت: «او (کیم) برای مقابله با وضعیت کنونی، حالت فوق‌العاده در مناطق مربوطه اعلام کرد و گفت عزم کمیته مرکزی حزب [کمونیست] از سیستم ضد همه‌گیری اضطراری به سیستم اضطراری حداکثری تغییر می‌کند و همچنین بالاترین وضع هشدار اعلام می‌شود».

پیش از این کمیسیون دولتی علوم و فناوری کره شمالی از تلاش‌های دانشمندان و محققان این کشور برای ساخت واکسن ویروس کرونا و آزمایش‌های بالینی این واکسن خبر داده بود.

این تحولات در حالی است که رهبر کره شمالی پیشتر گفته بود که این کشور به طور کامل از ورود این ویروس جلوگیری کرده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: