به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ بسیاری از پژوهش‌ها نشان می‌دهد که زدن ماسک می‌تواند به میزان ۵۰ درصد از خطر ابتلا به ویروس کرونا بکاهد، از این رو از مردم خواسته می‌شود تا پیش از خروج از خانه‌های خود حتما ماسک بزنند.

با این وجود، بسیاری از افراد به دلیل استفاده از ماسک از ظهور جوش، استرس و ایجاد التهاب در حلق خود شکوه می‌کنند. همه ما می‌دانیم که برای حفظ سلامت خود باید بهداشت فردی و عمومی را رعایت کنیم، اما اکثر ما فراموش می‌کنیم که باید به طور مرتب ماسک‌های خود را بشوییم یا تعویض کنیم که به تبع آن میکروب‌ها و باکتری‌ها روی ماسک انباشته می‌شوند.

براین اساس عدم تعویض یا شستشوی ماسک باعث تجمع انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، گرد و غبار و مواد حساسیت زا بر روی ماسک و در نتیجه ایجاد التهاب و تحریک در حلق می‌شود.

به گفته کارشناسان اهمیت شستشو و یا تعویض ماسک به هیچ وجه کمتر از اهمیت شستشوی دستان نیست؛ بنابراین باید پس از هر بار استفاده ماسک را با آب گرم و صابون شستشو داده و زیر تابش مستقیم خورشید قرار دهیم تا پیش از استفاده مجدد به خوبی خشک شود. علاوه براین باید از دست زدن به ماسک هنگام استفاده پرهیز کنیم و قبل و بعد از قرار دادن آن بر روی دهان و بینی حتما دست‌هایمان را به خوبی با آب و صابون شستشو دهیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: