به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا به نقل از اسپوتنیک،  پژوهشگران بیمارستان عمومی ماساچوست آمریکا با همکاری اتحادیه بین‌المللی انجمن‌های بیماری‌های پوستی آمریکا به این نتیجه رسیدند که ممکن است بیماران نوع جدید ویروس کرونا، مشکلات پوستی طولانی مدت را تجربه کنند.

 دانشمندان ۱۰۰۰ مورد ابتلا به کووید-۱۹ را با عوارض مختلف پوستی در بیماران تجزیه و تحلیل کردند. از این تعداد، در رابطه با ۲۲۴ مورد مشکوک و ۹۰ مورد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا، اطلاعاتی راجع به مدت زمان بروز چنین علائمی وجود داشت که طبق آن‌ها، متوسط ​​مدت بروز این علایم ۱۲ روز بود، با این حال، محققان چند بیمار را پیدا کردند که علائم پوستی آن‌ها برای مدت زمان طولانی‌تری بود. محققان شش مورد بیماری پوستی انگشتان پا را شناسایی کردند که حداقل ۶۰ روز طول کشید و دو مورد دیگر بیش از ۱۳۰ روز ادامه داشت.

بالا رفتن آمار مرگ و میر سکته مغزی در دوران کرونا

گفتنی است فهرست بین‌المللی علایم پوستی کرونا حاوی اطلاعاتی در مورد تعدادی از بیماران مبتلا به این ویروس است که عوارض پوستی در پاهایشان مشاهده شده است. حدود نیمی از این بیماران دچار التهاب کف پا گردیده و حدود ۱۶ درصد آن‌ها در بیمارستان بستری شدند.

در حال حاضر آمریکا از نظر تعداد افراد مبتلا در جایگاه نخست قرار دارد و هند و برزیل در رتبه‌های بعدی هستند. روسیه و فرانسه در مکان‌های چهارم و پنجم این رتبه بندی ایستاده‌اند و پس از آن‌ها اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، انگلیس، مکزیک و سایر کشور‌ها قرار دارند. چین، جایی که ویروس از آنجا شیوع یافته است، اکنون در رتبه ۵۴ است.

منبع: اسپوتنیک

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: