به گزارش گروه روی خط رسانه‌های برنا به نقل از اسپوتنیک، براساس گزارشی که توسط شعبه سیبری آکادمی علوم روسیه صادر شده است، متخصصان مرکز علمی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی "ویکتور" کشف کردند که قارچ چاگا تاثیرات ویروس کرونا را مهار می‌کند.

در این گزارش آمده است: عصاره قاچ چاگا قابلیت مهارکنندگی بالایی در برابر ویروس کرونا دارد و با توجه به تاثیر محافظتی واضح و میزان کم درجه سمی بودن آن می‌توان در مورد امکان تولید دارو‌های ضد ویروسی از آن سخن بگوئیم.

تامارا تپلوکا، رئیس آزمایشگاه ویکتور می‌گوید: که تاثیر عصاره قارچ چاگا را روی خود، همسر، اقوام و همکارانی که به ویروس" COVID-۱۹ "آلوده بودند آزمایش کرده است که همه آن‌ها متوجه شدند که بعد از پنج تا هفت روز علائم عفونت از بین رفته است.

عصاره قارچ چاگا یک بازدارنده خوب برای تکثیر ویروس

از خواص مهم قارچ چاگا افزایش میزان سیالیت خون است. محققان خواستار ابداع یک بازدارنده از تکثیر ویروس کرونا بر اساس عصاره قارچ چاگا شده اند.

این گزارش تاکید می‌کند که دانشمندان قبل از هر چیز برای درمان کرونا، به داروی Bongen که از عصاره غلیظ قارچ چاگا به همراه نمک‌های کبالت و الکل اتیل تشکیل شده، امیدوارند. هرچند، این دارو اثربخشی کمی در برابر ویروس کرونا داشته و همین امر دانشمندان را به تلاش برای تولید دارو سوق داده است.

اکتشاف راهی جدید برای مقابله با کرونا

دانشمندان اثر درمانی قارچ چاگا را از طریق طیف وسیعی از مواد زیست فعال از جمله ملانین محلول در آب با مولکول بالا (تا ۳۰ درصد)، که ترکیبی با فعالیت ضد تومور و پترینات تشکیل می‌دهد، تبین کرده اند. قارچ چاگا همچنین حاوی عناصر نادر زیادی مانند منگنز که به عنوان یک محرک آنزیم عمل می‌کند، است.

در پایان این گزارش آمده است: برای به دست آوردن یک دارو یا مکمل غذایی بر اساس قارچ چاگا، بی تردید به تحقیقات بیشترنیاز است؛ اما در هر صورت، عصاره قارچ چاگا را می‌توان با اهداف پیشگیری از نه فقط بیماری‌های ویروسی بلکه برای پیشگیری از بیماری‌های سرطانی نیز مصرف کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: