به گزارش گروه روی خط رسانه‌های برنا به نقل از الفرات نیوز، کارشناسان بیمارستان شاریته در برلین اعلام کردند که با همکاری دانشمندان موسسه ملی بهداشت حیوانات فردریچ لوفلر توانستند دختری را با علائم ابتلا به ویروس سئول زیرشاخه هانتا ویروس ها تشخیص دهند که این بیماری از موش خانگی اش به او منتقل شده است.

در بیانیه‌ای که توسط این بیمارستان منتشر شد، متخصصان اظهار داشتند که موش بیمار از کشور دیگری به آلمان منتقل شده است و این دختر پس از بروز علائم نارسایی حاد کلیه، به پزشکان مراجعه کرده و چندین روز را در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده است که پس از انجام آزمایشات لازم، مشخص شد او به یکی از انواع هانتا ویروس‌ها یعنی ویروس سئول مبتلا شده است.

کارشناسان هشدار دادند که این شناسایی شاهدی بر قابلیت انتشار این ویروس به تمام نقاط جهان است. آن‌ها از صاحبان موش‌های خانگی خواستند تا به شدت مراقب باشند.

نگرانی دانشمندان از شیوع انتقال ویروسی

طبق داده‌های سازمان جهانی بهداشت، در موارد حاد، ویروس سئول ممکن است باعث خونریزی و نارسایی کلیه شود، اما در موارد جزئی و سبک بدون علائم هستند.

تاکنون هیچ روش درمانی مؤثری برای این ویروس که از فردی به فرد دیگر منتقل نمی‌شود، وجود ندارد.

ویروس سئول غالباً در آسیا شیوع داشته است؛ به گونه‌ای که علت ۲۵ ٪ از کل تب‌های خونریزی دهنده ویروسی شامل می شود، اما اولین مورد آن در اروپا سال ۲۰۰۴ در فرانسه تشخیص داده شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: