به گزارش گروه روی خط رسانه‌های برنا؛ «چاک شومر» سناتور ایالت نیویورک و رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنا در سخنانی اعلام کرد کرد: نه؛ آقای رئیس جمهور، دستور عفو خود و خانواده تان سوء استفاده از قدرت است.

رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنا در این خصوص به ترامپ هشدار داد: صدور چنین فرمانی، اهانت جدی به اختیارات ریاست جمهوری برای صدور فرمان عفو خواهد بود. گفته می‌شود ترامپ از کارکنانش درباره امکان صدور فرمان عفو برای خود، اعضای خانواده اش و رودی جولیانی وکیلش سوال کرده است؛ پاسخ ساده‌ای وجود دارد: نه آقای رئیس جمهور!

وی در ادامه تأکید کرد که ترامپ اختیاراتی برای صدور فرمان عفو برای خود و اعضای خانواده اش ندارد.

«چاک شومر» در ادامه اضافه کرد: اما من سوال مهمتری دارم، همتایان جمهوریخواه ما تا چه زمان به مسامحه با این امور بی معنی ادامه خواهند داد؛ بسیاری از جمهوریخواهان به رئیس جمهور قدرت مانور دادند.

این در حالیست که وزارت دادگستری آمریکا پیشتر از تحقیق درباره پرونده‌ای خبر داد که پیرامون جرایم احتمالی کاخ سفید مبنی بر اخذ رشوه جهت برخورداری برخی افراد خاص از عفو ریاست‌جمهوری، تشکیل شده است.

این پرونده ۱۸ صفحه‌ای که بخش ناچیزی از آن رسانه‌ای شده است؛ حاوی شواهد دادستانی واشنگتن درباره این اتهامات است.

در این اسناد، به زمان ارتکاب جرم یا نام افرادی که احتمالاً در رشوه‌گیری دخیل هستند، اشاره‌ای نشده است.

این تحقیق در حالی صورت می‌گیرد که چند نفر از مشاوران ارشد ترامپ به انجام جرایمی متهم هستند و گمانه‌زنی‌ها درباره عفو آنها افزایش یافته است.

هفته گذشته نیز، «مایکل فلین» مشاور اسبق امنیت ملی کاخ سفید که متهم به دروغ‌گویی در باب پرونده دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ بود، از سوی ترامپ مورد عفو قرار گرفت.

منبع:مهر

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: