به گزارش گروه فضای مجازی برنا از سیستان و بلوچستان مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با ارسال نامه ای به مسئولان عربستان لغو حکم صادره علیه شیخ نمر باقر النمر را خواستار شدم اما پاسخی به آن ندادند.

وی تصریح کرد: ما فکر می کردیم نامه های متعددی که از جاهای مختلف نوشته شده مسئولان عربستان برای مصلحت اسلام آنها را مورد توجه قرار می دهند که متاسفانه اینگونه نشد و جوابی به نامه ندادند.

وی بیان کرد: خبر اعدام شیخ نمر باقر النمر ما را خیلی متاثر کرد زیرا این اعدام به صلاح اسلام و مسلمانان نبود.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان با تاکید بر گسترش وحدت برای حفظ منافع اسلام تصریح کرد: مسئولان عربستان باید به منافع و مصالح اسلام بیندیشند، مصالح اسلام ایجاب می کرد که دولت عربستان از اعدام شیخ نمر صرف نظر کند.

وی ادامه داد: در شرایطی که دشمنان اسلام با دسیسه های مختلف در میان مسلمانان اختلاف ایجاد کرده و کشورهای اسلامی را در وضعیت بحرانی قرار داده اند و در برهه ای که جهان اسلام نیازمند اتحاد و همبستگی مسلمانان است و باید همه با هم وحدت داشته باشیم اقدام عربستان در اعدام شیخ باقر النمر به صلاح اسلام و مسلمانان نبود.

وزارت کشور عربستان سعودی روز شنبه در بیانیه ای رسمی از اجرای حکم اعدام 47 نفر به اتهامات امنیتی خبر داد که در میان اعدام شدگان نام آیت الله نمر باقر النمر دیده می شود.

براساس این بیانیه، این افراد در 12 منطقه ریاض، مکه ، مدینه، الشرقیه، القصیم، حائل، الحدود الشمالیه، عسیر، الجوف، نجران، الباحه و تبوک اعدام شده اند.

آیت الله نمر باقر النمر روحانی برجسته شیعه عربستانی بود که برای حقوق شیعیان این کشور فعالیت می کرد.