به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا،  تسنیم به نقل از شبکه المسیره نوشت: شرکت نایل ست مصر اعلام کرد: نمی‌تواند شبکه ماهواره‌ای داعش را متوقف کند، گروهک تروریستی داعش  اولین شبکه ماهواره‌ای خود را بر روی ماهواره نایل ست فعال کرده است.

پخش شبکه باند فرقه‌ای وهابی داعش در نایل ست در حالی است که این شرکت مصری، بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای متعلق به محور مقاومت از جمله المسیره، المیادین و المنار را تحت فشارهای آل سعود به سبب مخالفت آنها با رویکرد این رژیم قطع کرده است. رژیم آل سعود بر سرکوب آزادی‌های فکری و گمراه‌سازی ملت‌های عربی و اسلامی اصرار دارد و البته هیچ نگرانی از بابت پخش برنامه‌های گروهک فرقه‌ای وهابی گمراه داعش ندارد.

یک منبع در نایل ست در توجیه پخش شبکه ماهواره‌ای متعلق به گروهک تروریستی وهابی داعش از طریق این شبکه مدعی شدفرکانس‌هایی که داعشی‌ها پخش می‌کنند در قالب فرکانس‌های ماهواره نایل ست است و به همین سبب نمی‌توان آن را مهار و حذف کرد.

وی افزود شرکت نایل ست نمی‌تواند جز از طریق ایجاد پارازیت، با این اقدام داعش مقابله کند یا این‌که از مدیریت ماهواره‌ بخواهد مانع پخش شبکه داعش شود.

شبکه ماهوار‌ه‌ای داعش گزارش‌ها و خبرهای گمراه کننده و همچنین ویدئوهای مخصوص این گروهک و دیگر گروه‌های تکفیری وابسته به خود را پخش می‌کند.