به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، هشتم  اسفند ماه  امسال مرد تاجری که در خانه اش بود گوشی موبایلش به صدا در آمد و مردی آن سوی تلفن ادعا کرد که مامور پلیس است و با دادن اطلاعات شخصی به پیرمرد تنها خواست تا برای پاسخ به چند سوال وی به اداره پلیس بیاید.

این پیرمرد که خانواده اش در خارج از کشور زندگی می کنند پس از قطع کردن تلفن آماده شد تا اداره پلیس برود که گوشی موبایلیش باز به صدا در آمد و مامور جوان ادعا کرد تا وی همه مدارکش را به همراه داشته باشد و در پارکی در شمال پایتخت حاضر شود تا با هم به اداره پلیس بروند.

بدین ترتیب پیرمرد تنها بدون اینکه کسی را در جریان این اتفاق بگذارد از خانه خارج و زمانیکه به محل قرار رسید با 3 مرد سوار بر پژو که فکر می کرد آنها نیز مامور مخفی هستند روبرو شد.

مرد تاجر که نمی دانست مرموز ترین پلان زندگی اش پیش رویش قرار دارد سوار بر خودرو شد و هنوز لحظاتی نگذشته بود که یکی از مردان با زدن آمپول بیهوشی وی را آرام روی صندلی خواباند و همگی به سمت شمال کشور حرکت کردند.

این سناریو زمانی پلیسی شد که پسر عموی مرد تاجر با مراجعه به دادسرای ناحیه 27 تهران از ناپدید شدن تاجر تنها خبر داد و خیلی زود بازپرس سهرابی از شعبه نهم دستور داد تا تیمی از ماموران اداره 11 پلیس آگاهی تهران برای افشای راز گم شدن پیر مرد وارد عمل شوند.

ماموران در گام نخست تحقیقات پی بردند که مرد تاجر با یکی از مستاجرهایش دچار اختلاف بوده است و همین کافی بود تا فرضیه انتقام گیری پیش روی ماموران قرار گیرد و مرد مستاجر دستگیر شود.

این مرد ابتدا شروع به داستانسرایی کرد اما وقتی خود را در تناقض گویی هایش گرفتار دید لب به اعتراف گشود و گفت: مدتی بود که بخاطر ندادن اجاره با صاحب ملکم اختلاف پیدا کرده بودم که با طراحی سناریویی 3 مرد را اجیر کرده و با ترفندی ویژه موفق به ربودن مرد تاجر شدیم که همدستانم با در اختیار داشتن کارتهای بانکی و رمزهای صاحب ملکم اقدام به خرید 200 سکه طلا کرده اند و در یکی از شهرهای شمالی قرار دارند.

بدین ترتیب ماموران با اقدامات فنی و نقش پردازی طراح این سناریو موفق شدند 2 تن از آدم رباها را دستگیر کنند که در این مرحله مشخص شد که یکی از اعضای باند قبل از حضور ماموران با برداشتن کیسه طلاها فرار کرده و به همدستانش رو دست زده است.

ماموران در این مرحله اقدامات فنی و پلیسی خود را آغاز کرده و فاش کردند که دزد جوان پس از سرقت سکه ها به استان مرکزی رفته و پس از خواستگاری دختر مورد علاقه اش، قرار است با پول مرد تاجر در لباس دامادی سر سفره عقد بنشیند.

کارآگاهان در ادامه روز چهارشنبه 19 اسفند ماه به استان مرکزی رفته و در عملیاتی غافلگیرانه مرد تازه داماد را در مخفیگاهش دستگیر کردند و در بررسی از خانه اش تعدادی از سکه های طلا را به دست آوردند.

بنا به این گزارش، بازپرس سهرابی از شعبه نهم دادسرای امور جنایی تهران دستور داد تا متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار مامورن پلیس آگاهی تهران قرار گیرند.

منبع: رکنا