به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، رسیدگی به این پرونده از صبح بیست و یکم خرداد 93 به دنبال شکایت یک زن جوان به نام خاطره در دستور کار پلیس قرار گرفت. خاطره 28ساله گفت: مهندس صنایع هستم و ساعت 6صبح در میدان پروین برای رفتن به محل کارم در خیابان استخر سوار یک پراید شدم که دو سرنشین داشت. در میان راه راننده به سمت اتوبان زین الدین رفت و چون به او اعتراض کردم گفت اتوبان شلوغ است و به ناچار به این مسیر پیچیده است. می خواستم از ماشین پیاده شوم که راننده و سرنشین دیگر که لباس سربازی به تن داشت درها را قفل کردند. پسری که لباس سربازی به تن داشت به صندلی عقب آمد و با تهدید چاقو سرم را زیر صندلی برد. او و راننده در حوالی جاده تلو مرا آزار دادند و سپس از ماشین بیرون انداختند.

 به دنبال شکایت این زن ردیابی دو پسر جوان آغاز شد و با شماره پلاکی که زن جوان در اختیار پلیس قرار داده بود یک روز بعد راننده 25ساله به نام محمد باقر و دوست 22ساله اش به نام فرهود از سوی ماموران کلانتری 146 حکیمیه بازداشت شدند.

انها که منکر ربودن زن جوان بودند در تحقیقات بعدی به جرمشان اعتراف کردند. محمد گفت: من و دوستم می خواستیم برای سفر به شمال برویم. چون فرهود سرباز بود ساعت 6صبح مقابل پادگان رفتم و او را سوار ماشین کردم. اما وقتی زن جوان را دیدم که منتظر تاکسی ایستاده وسوسه شدم. طرز پوشش و آرایش او باعث شد تا فکر آزار او به ذهنم برسد. به همین خاطر او را ربودیم و آزار دادیم.

فرهود نیز جرمش را گردن گرفت. در ان بین زن جوان اعلام رضایت کرد و دو پسر جوان با وثیقه سنگین آزاد شدند.

آنها دیروز در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده و با حضور دو قاضی مستشار و در غیاب شاکی پرونده پای میز محاکمه ایستادند.

 در ابتدای این جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و گفت: با توجه به شکایت بدون قید و شرط شاکی از جنبه عمومی جرم برای دومتهم تقاضای کیفر دارم.

 سپس محمد پشت تریبون دفاع ایستاد و منکر آدم ربایی و آزار زن جوان شد. وی گفت: باور کنید من تحت فشار به جرمم اعتراف کردم.

وی در تشریح جزییات ماجرا گفت: من و محمد می خواستیم به شمال سفر کنیم اما چون پول کافی نداشتیم تصمیم گرفتیم چند ساعتی مسافرکشی کنیم. زن جوان را  در بستی سوار ماشین کردیم اما وقتی به مقصد رسیدیم او کرایه اش را نداد. من هم او را تهدید کردم اگر کرایه 15هزار تومانی رانپردازد اجازه نمی دهم از ماشین پیاده شود. زن جوان  با ما درگیر شد و 15 هزار تومان به عنوان کرایه به من داد  اما  تهدید کرد کار ما را تلافی می کند. او به دروغ ادعای آزار و اذیت را مطرح کرده و ما را به دردسر انداخته است.فرهود نیز خودش را بی گناه خواند و گفت: محمد وقتی بازداشت شد به شیشه معتاد بود. او برای خلاص شدن از اداره آگاهی به دروغ گفت که به زن جوان تجاوز کرده است.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و با توجه بهانکار متهمان و همچنین رضایت شاکی پرونده و عدول وی از ادعای آزار و اذیت  دو پسر جوان را به جرم آزار و اذیت غیر از زنا به شلاق محکوم کرد.

منبع: رکنا