به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، این راهکارهای طبیعی برای پاک کردن آرایش ساده و  بسیار مؤثر و مقرون به صرفه است. همیشه به یاد داشته باشید که هرچه بیشتر به سلامت پوست خودتان اهمیت بدهید در آینده می‌توانید از زیبایی آن بیشتر لذت ببرید.

روغن نارگیل

این ماده ساده و در عین حال بسیار مؤثر و کاربردی است. این روغن به تنهایی حتی برای آرایش‌های ضد آب نیز مفید است. مقدار کمی روغن نارگیل را به صورت موضعی روی پوست قرار دهید. روغن نارگیل حاوی ۳ اسید چرب لازم برای پوست شماست. همچنین مولکول‌های سبک آن به راحتی به پوست نفوذ می‌کند. این روغن حاوی مواد ضد میکروبی و باکتریایی است و می‌تواند به عنوان یک مرطوب‌کننده بسیار مؤثر برای صورت و بدن مورد استفاده قرار بگیرد. آن را10 دقیقه قبل از حمام و شست وشو روی پوست صورت بمالید.برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید مقداری از آن را  کف دست بریزید و به آرامی روی پوست صورت بمالید و ماساژ بدهید  یا یک پد پنبه‌ای را به روغن آغشته کرده و از آن استفاده کنید.

آب خیار

بسیاری از موا د تجاری بهداشتی که برای پاکسازی آرایش مورد استفاده قرار می‌گیرند از خیار تهیه شده‌اند. پس به جای خرید یک محصول تجاری یک خیار را رنده یا له کنید و از آن یک خمیر طبیعی درست کنید.

خیار خواص ضد التهابی دارد پس  می‌توانید از آن به عنوان یک تسکین دهنده و التیام بخش پوست‌های ملتهب استفاده کنید  یا  آن  را به عنوان یک داروی ضدآکنه به کار

 ببرید.

برای پاکسازی صورت به هیچ چیزی بیشتر از آنچه در یخچال خانه در اختیار دارید نیازی ندارید. از یک مخلوط‌ کن برای رنده کردن خیار استفاده کنید تا به راحتی یک خمیر خیار داشته باشید.

می‌توانید به سلیقه خودتان کمی روغن به آن اضافه کنید. مثلاً روغن زیتون با خیار یک ترکیب بسیار مؤثر و مفید برای پاکسازی پوست است. خمیر پاک‌کننده شما به سادگی تهیه می‌شود و می‌توانید آن را روی صورت آرایش شده بگذارید. این خمیر علاوه بر پاکسازی پوست به طراوت و شادابی پوست‌تان نیز اضافه می‌کند.

بخار

بله، شما درست خواندید. بخار آب یک راه بسیار طبیعی برای پاکسازی آرایش است. سینک ظرفشویی یا دستشویی را با آب داغ و نه جوش پر کنید. روی سینک به مدت چند دقیقه خم شوید. آرایش از روی صورت‌تان بلند می‌شود و می‌توانید آن را با دستمال پاک کنید. جالب است که بدانید این روش یکی از رازهای سلامت  مدل‌ها است. بخار به تمام منافد پوست وارد می‌شود و تمام مواد شیمیایی و آلودگی‌ها را از پوست خارج می‌کند.

روغن بچه و دستمال مرطوب بچه

دستمال مرطوب بچه طوری طراحی و تهیه می‌شود که علاوه بر پاک کردن پوست آن را مرطوب نگه دارد. همچنین در محصولات کودک معمولاً  کمتر از مواد شیمیایی استفاده می‌شود.  از یک دستمال مرطوب کودک برای پاک کردن آرایش استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از روغن بچه بعد از آن استفاده کنید تا آرایش به طور کامل پاک شود و پوست‌تان طراوت و لطافت پیدا کند.