به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ گاهی بدون آنکه بخواهیم احساس گرسنگی های کاذب ما را به سمت اضافه وزن و خوردن انواع خوراکی ها می کشاند ، زیادی اشتها در  برخی شرایط کاملا غیرقابل کنترل ایجاد شده و چاقی و بیماری های متعددی را به همراه دارد که یکی از علل اصلی آن توسط کارشناسان تشخیص داده شد.زیادی اشتهاکلیک و کشیدن برای جابجایی

متخصصان استرالیایی دریافتند باکتری های معده می تواند بر اشتهای فرد تاثیر بگذارد.

شواهد اولیه از دو گونه باکتری نشان می دهد که این باکتری ها بر اشتهای فرد و تصمیم او برای غذا خوردن یا نخوردن تاثیر می گذارد.

آزمایش های انجام گرفته روی کرم میوه به محققان اجازه داد تا ارتباط بین رژیم غذایی و میکروب ها و تاثیر آن بر تمایل فرد به غذا  خوردن را مورد ارزیابی قرار دهند.

در این بررسی مشخص شد کرم میوه هایی که از مصرف آمینواسیدها محروم می شوند قدرت باروری کمتری دارند و از تمایل بیشتری برای مصرف خوراکی هایی غنی از پروتئین برخوردارند. علاوه بر این، دو گونه باکتری هستند که می توانند میزان اشتها به مصرف پروتئین را در کرم هایی که از مصرف آمینواسیدها محروم شده اند از بین ببرند.

متخصصان استرالیایی اظهار داشتند:مقایسه سیستم پیچیده انسان با کرم میوه تاکید کننده اهمیت استفاده از مدل های حیوانی ساده تر برای فهم فاکتورهایی است که در سلامت انسان ضروری هستند. در کرم میوه پنج گونه اصلی باکتری وجود دارد که تعداد آنها در بدن انسان به صدها عدد می رسد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، به گفته محققان گام بعدی این است که مشخص شود چگونه باکتری ها برای تغییر میزان اشتها بر مغز تاثیر می گذارند.

 

منبع : ایسنا