به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ همانطور که بارها شنیده و یا خوانده اید، زیاده روی در مصرف شکلات می تواند منجر به افزایش وزن و یا همان چاقی شود. اما اگر نحوه استفاده از این ماده غذایی مدیریت شود می تواند فواید بیشماری را برای بدن انسان به همراه داشته باشد.

بر اساس مطالعات صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه های Warwick، Maine و Australia، استفاده از مقادیر مشخص و تعیین شده ای از شکلات در روز، می تواند در کاهش مقاومت بدن به انسولین که اصلی ترین عامل در ابتلا به دیابت نوع 2 محسوب می شود، موثر باشد.

در این پژوهش مشخص شد افرادی که روزانه حدود 100 گرم شکلات می خورند، از آنزیم های کبدی سالم تر و با عملکرد بهتری در مقایسه با سایر افراد برخوردارند. همچنین این افراد در مقایسه با سایرین از لحاظ فیزیکی فعال‌تر بوده و از قدرت یادگیری بهتری نیز بهره می برند.

به گفته این محققان، قهوه و چای نیز همانند شکلات، حاوی مقادیری از پلی فنول هستند که در بهبود عملکرد متابولیسم قلبی بدن موثر است.

ساوریو استرنجز، از پژوهشگران این گروه تحقیقاتی در این خصوص عنوان می کند: "با توجه به تحقیقات پیشین و همچنین پژوهشی که به تازگی انجام دادیم، مصرف غذاهای حاوی کاکائو می بایست در رژیم غذایی روزانه افراد گنجانده شود تا از این طریق بتوان، گامی مهم در بهبود عملکرد متابولیسم قلبی و به کلی سلامت انسان ها برداشت. به عقیده من، متخصصان علم تغذیه و آن هایی که به نوعی با سلامت انسان ها درارتباطند می بایست مردم را به استفاده از مواد غذایی غنی از پلی فنول و فیتوکمیکال ترغیب کنند."

وی در ادامه افزود که نباید مواد غذایی ساخته شده از کاکائوهای طبیعی را با مواد غذایی ساخته شده از کاکائوهای فرآوری شده اشتباه گرفت و در نهایت آن هایی که می خواهند از فواید کاکائو بیشترین بهره را ببرند می بایست در کنار خوردن این ماده غذایی، ورزش و سبک زندگی مناسبی را سرلوحه خود قرار دهند.