به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا،  روزنامه قانون با این مقدمه ادامه داد: او که در ابتدای حضورش تلاش کرد با نامه‌نگاری به فیبا، توجه مسئولان فدراسیون جهانی بسکتبال را جلب کرده و مجوز حضور بانوان بسکتبالیست را بگیرد، در سایر حوزه‌ها نیز به نحوی عمل کرده که بسیاری معتقدند تنها گزینه حسن روحانی برای وزارت ورزش و جوانان در دولت دوازدهم است. عملکرد سلطانی‌فر در برخی حوزه‌ها واکنش منتقدان را نیز در پی داشته است. به عنوان مثال نتایج نه چندان جالب در تکواندو و بوکس، سبب شده تا برخی از کارشناسان، وزارت ورزش را مقصر بدانند. ماجرای بلیت‌فروشی در بازی‌های لیگ جهانی والیبال و نفروختن بلیت به بانوان، یکی از مشکلات دیگری بود که وزارت ورزش با آن دست و پنجه نرم کرد. نکته مهم اما این بود که برخی هواداران ورزشی در کشورمان، کمپینی اینستاگرامی تشکیل داده و از سلطانی‌فر درخواست کرده‌اند تا دیدار ایران و سوریه با حضور خانواده‌ها برگزار شود. همه این اتفاقات، دلایلی بود برای اینکه پای صحبت‌های وزیر ورزش دولت تدبیر و امید بنشینیم. سلطانی‌فر نیز با خوش‌رویی تلاش کرد، پاسخ سوالات‌مان را بدهد. گفت‌وگوی وزیر ورزش و جوانان را با «قانون» در ادامه پی می‌گیریم.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که شما وزیر ورزش دولت دوازدهم نیز هستید. این موضوع را توییت‌های فعالان سیاسی نیز تایید کرده‌است. خودتان چه فکر می‌کنید؟ بنویسیم که شما وزیر ورزش قطعی دولت دوازدهم هستید؟

من فقط پاسخم این است که از آقای دکتر روحانی بپرسید. فقط آقای روحانی می‌داند چه کسی قطعی است و چه کسی قطعی نیست.

در این گفت‌وگو تلاش می‌کنیم تا مصداقی پیش برویم و از کلیات بپرهیزیم. نخستین چالشی که در دوره وزارت شما حاشیه‌ساز شد، این بود که قرار بود خانواده‌ها در بازی‌های لیگ جهانی والیبال به ورزشگاه بروند. بلیت فروشی که انجام شد، یک عده معتقد بودند حضور خانواده‌ها گزینشی بوده است. آیا شما این موضوع را بررسی کردید؟

این گونه نبود که همه با بلیت‌فروشی بیایند یا همه گزینشی در ورزشگاه حاضر شوند. در حقیقت روشی تلفیقی بود. تعدادی بلیت خریدند، تعدادی نیز خانواده بازیکنان، مربیان و دست‌اندرکاران بودند که به ورزشگاه رفتند. در حقیقت تلفیقی از چند گروه بودند که آمدند مسابقات را دیدند. اتفاق خوبی بود.

در دوره‌های بعدی اجازه حضور خانواده‌ها در ورزشگاه داده می‌شود؟

به هر حال عوامل و دستگاه‌های مختلفی در این قضیه دست اندرکار هستند که باید همگرایی و تعامل بین همه آن‌ها به وجود بیاید و همه به این باور برسند که حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نه تنها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی مشکل‌ساز نیست بلکه می‌تواند جلوی بروز برخی از مشکلات و ناهنجاری‌های فرهنگی را نیز بگیرد. امیدواریم بتوانیم در ماه‌های آینده و جلساتی که در شورای اجتماعی کشور و دیگر تشکل‌ها می‌گذاریم، کار توجیهی انجام دهیم و همه را به این باور برسانیم که این هماهنگی ایجاد شود و اول در رشته‌های سالنی و بعد در سایر رشته‌ها بتوانیم زمینه حضور مناسب و سازنده خانواده‌ها را فراهم کنیم.

تایید لباس بانوان بسکتبالیست از سوی فیبا که با نامه‌نگاری شما انجام شد، یکی از اقدامات مثبتی بود که در دوره وزارت شما اتفاق افتاد. آیا آن را پیگیری‌می‌کنید؟ آیا قرار است بانوان با همین لباس‌ها تشکیل اردو بدهند و به مسابقات بین المللی اعزام شوند؟

در حال حاضر لباس بانوان، مراحل تایید نهایی را در فدراسیون جهانی گذرانده و این مجوز صادر شده که ما بتوانیم بانوان‌مان را با پوشش اسلامی به مسابقات بین المللی مثل سایر رشته‌هایی که بانوان حضور پیدا می‌کنند از جمله والیبال و فوتبال اعزام کنیم. این امکان هست که بسکتبالیست‌های کشورمان نیز در مسابقات حضور پیدا کنند.

چرا از سوی وزارت ورزش و جوانان نامه‌نگاری انجام شد؟ آیا فدراسیون نمی‌توانست این مشکل را حل کند؟

از همان روزهای اولی که به عنوان وزیر ورزش معرفی شدم، این بحث مطرح بود. فکر می‌کردم اگر خودم دخالت کنم، مشکل حل خواهد شد. با وجود اینکه برخی توصیه‌ها می‌شد که در بدو ورود این کار را انجام ندهیم زیرا ممکن است با مشکل مواجه شود، نتیجه نگیریم یا برای شروع کار ما مناسب نباشد، ولی من باور داشتم که یکی از وظایف مهم ما این است که بانوان‌مان را به همه حقوقی که در ورزش دارند برسانیم و شرایط مساعد را برای آن‌ها به وجود بیاوریم. در نهایت این کار را انجام دادیم و خوشبختانه با رویکرد مثبت فدراسیون جهانی بسکتبال نیز مواجه شدیم و لباس‌ها تایید شد.

انتقاداتی نیز از عملکرد برخی از فدراسیون‌ها شکل گرفته است. به عنوان مثال عملکرد فدراسیون بوکس زیر ذره‌بین منتقدان قرار گرفته است. برنامه ای برای تغییر در این فدراسیون دارید؟

فدراسیون‌ها یک مجمعی دارند و نحوه انتخاب، ارزیابی و جایگزینی روسای فدراسیون، سازوکاری است که در اساسنامه‌ها پیش بینی شده است. بحث این نیست که ما حکمی را بزنیم و یک نفر را عزل بکنیم. کسی که توسط مجمع یک فدراسیون انتخاب شده به کار خود ادامه می‌دهد اما اقدامی که در حال حاضر با جدیت انجام می‌دهیم و البته جزو مهم‌ترین کارهایی است که شروع کردیم، ارزیابی کار فدراسیون‌ها و روسای‌شان است. در اولین ارزیابی که ارائه دادیم، پنج فدراسیون فعال مشخص و خبری شد. پنج فدراسیون ضعیف‌مان نیز مشخص شد. تمام فدراسیون‌ها براساس عملکردی که داشتند ارزیابی شدند و به آن‌ها نمره داده شد. این نظام ارزیابی مستمر جزو برنامه‌ها و سیاست‌های‌مان است که ادامه ‌می‌دهیم. وقتی که در یکی دو دوره، یک فدراسیون جزو فدراسیون‌های ضعیف قرار بگیرد،باید فکری کنیم و از طریق سازوکار قانونی و مجمع این کار را انجام خواهیم داد.

اما هنگامی که انتخابات برگزار می‌شود، گاهی برخی از کاندیداها به نفع رییس قبلی فدراسیون کنار می‌روند و این تغییر و تحول صورت نمی گیرد. شاید بعد از 28 سال لازم باشد که وزارت ورزش به انتخابات برخی فدراسیون‌ها از جمله بوکس ورود کند.

من فکر می‌کنم ما در مجموع نیاز به فضا، افراد، انرژی جدید و نیروهای جوان‌تر داریم. در واقع نیاز به ظرفیت‌هایی داریم که وجود دارد و ما کمتر به آن‌ها پرداختیم و از آن‌ها استفاده کردیم. امیدوار هستم اگر قرار بود در آینده وزیر ورزش باشم، در انتخابات روسای فدراسیون‌ها بتوانم از نیروهای با انرژی و جوان‌تر استفاده کنم.

برخی معتقدند در فدراسیون تکواندو نیز نیاز به تغییر و تحول احساس می‌شود.

همه فدراسیون‌ها به همین شکل هستند. یعنی چیزی که می‌گویم ارزیابی کار تمام فدراسیون‌هاست. چه فدراسیون‌هایی که در حال حاضر موفق هستند و چه فدراسیون‌های ضعیف، عملکرد همه آن‌ها ارزیابی خواهد شد و استثنایی وجود ندارد. عملکرد همه فدراسیون‌ها را به صورت مستمر و دوره‌ای مورد ارزیابی قرار می‌‌دهیم. امیدوار یم در ارزیابی‌های بعدی تعداد فدراسیون‌های فعال‌مان بیشتر شود.

در روزهای اخیر اتفاقات عجیب خبری در فدراسیون فوتبال رخ داده است. بسیاری معتقد بودند مخالفان کی‌روش در حال حذف از فدراسیون هستند. برخی نیز معتقد بودند وزارت ورزش باید به این ماجرا ورود کند. شما همواره نشان دادید که حامی کی‌روش هستید و از ایشان حمایت می‌کنید.آیا موافق این عزل‌ها از فدراسیون بودید؟

این‌ها مسائل داخلی فدراسیون فوتبال است. فکر می‌کنم در مورد همه این موارد رییس فدراسیون فوتبال توضیحات و استدلال‌های خودش را گفته است. ما نیز حمایت بی قید و شرط از هیچ کسی نداریم. در فدراسیون‌های مختلف هر زمانی که یک مسئول یا یک مربی موفق باشد، کارنامه و دستاوردهای خوبی داشته باشد و کارش را به صورت حرفه ای انجام دهد، مورد حمایت قرار می‌گیرد و اگر نتواند نتیجه بگیرد، به طور طبیعی باید فکری بکنیم.

براساس شنیده‌ها حق پخش تلویزیونی در برنامه ششم گنجانده شده است. در این مورد توضیح بدهید.

در برنامه ششم 5، 6 حکم خوب را برای توسعه ورزش گنجاندیم. یکی اختصاص 27/0 درصد از مالیات برارزش افزوده بود. این موضوع کم‌کم زمینه‌ را فراهم می‌کند که بتوانیم بودجه لازم را به مرور به استان‌ها اختصاص بدهیم و پروژه‌های نیمه‌تمام را تمام کنیم. ضمن اینکه به هیات‌های ورزشی نیز کمک خواهیم کرد. ارتباط با ورود و مشارکت گسترده بخش خصوصی نیز بخش دیگری از این برنامه است.به این شکل که هزینه‌هایی که بخش خصوصی انجام می‌دهد، به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‌شود. یکی دیگر از احکام خوبی که داشتیم، تعیین تکلیف در ارتباط با حق پخش تلویزیونی است که به عنوان یک بند در قانون برنامه ششم آمد. از حدود سه ماه قبل یک کارگروه مشترک را تشکیل دادیم. معاون من و دو، سه نفر از مدیران و رییس فدراسیون فوتبال به اتفاق معاونان صدا و سیما، جلساتی را نیز در این باره برگزار کردند. حرف ما از اول این بود که ظرفیت خیلی خوبی از جهت درآمدی در این بخش وجود دارد تا هم صدا و سیما منتفع شود، هم بخش ورزش کشور و اسمش را گذاشتیم یک سیاست برد – برد.

درباره حق پخش تلویزیونی گمانه‌زنی‌ها فراوان است. شما به عنوان وزیر ورزش چه اقدامی برای حل این مشکل انجام داده‌اید؟

من شاید چهار بار در حاشیه جلسات هیات دولت با آقای علی عسگری صحبت‌هایی کردم. مضمون این صحبت‌ها این بود که معنی پرداخت یا استفاده بخش ورزش از این امتیاز این نیست که از درآمدهای صداوسیما کم شود. ما شرایط و ظرفیتی داریم که اگر با هم تعامل و همکاری داشته باشیم، درآمد هر طرف افزایش پیدا می‌کند. پس منطقی است که همکاری کنیم و از این ظرفیت استفاده کنیم.

واکنش رییس صدا و سیما به صحبت‌های شما چه بود؟

خوشبختانه علی عسگری و معاونان‌شان رویکرد خوبی داشتند. ما چارچوب توافقنامه‌ای را تنظیم کردیم. چارچوب کلی همکاری‌های‌مان مشخص می‌شود. سپس جزییات اجرایی بررسی می‌شود تا بتوانند مراحل اجرایی کار را مشخص کنند. امیدواریم با شروع لیگ بتوانیم به یک همگرایی برسیم و نیاز نباشد از ابزارهای قدرتی‌مان استفاده کنیم و کشمکشی داشته باشیم. فکر می‌کنم که این بلوغ در بین مسئولان دو مجموعه و اعضای کارگروه هست که هر چه سریع‌تر به جمع بندی برسیم.

بحث نظام جامع باشگاه‌داری از سال 82 مطرح بود که تا سال 89 مسکوت ماند. گفته می‌شود این بحث در حال بررسی و پیگیری است اما چه زمانی قرار است اجرایی شود؟

دوستان طرحی را در بدو شروع به کارمان در این وزارتخانه، تهیه کرده بودند و در حال حاضر در حال بررسی آن هستیم تا به عنوان یک لایحه از طرف دولت تقدیم مجلس شود. امیدواریم به تدریج تیم‌های ما از تیم بودن به باشگاه تبدیل شوند و بتوانند سامان بگیرند. مصمم هستیم به عنوان یکی از مهم‌ترین کارهای‌مان در اولین سال دولت دوازدهم این کار را انجام بدهیم.

معرفی نشدن هیات مدیره باشگاه پرسپولیس باعث نگرانی هواداران این تیم شده است. با توجه به اینکه لیگ برتر فوتبال در پنجم مرداد آغاز می‌شود، هواداران چه زمانی هیات مدیره این تیم را خواهند شناخت؟

هیات مدیره این تیم قبل از شروع لیگ معرفی می‌شود.

کمپینی در فضای مجازی به راه افتاده و درخواست‌هایی مطرح شده که بازی ایران و سوریه، به دلیل اینکه بازی مهمی نیست و ما به جام‌جهانی صعود کرده‌ایم، با حضور خانواده‌ها برگزار شود. در این باره چیزی شنیده‌اید؟

یک نفر پیشنهادی داده که البته چندان جدی نیست. براى حضور خانواده‌ها در ورزشگاه‌ها نیازمند همکارى همه دستگاه‌هاى مسئول و حمایت مراجع فرهنگى و دینى هستیم و این کار باید در فضایى دور از جنجال اتفاق بیفتد.

مشکل دیگری که در فوتبال وجود دارد، این است که برخی از تیم‌های بزرگ حاضر نیستند در برابر تیم‌ملی کشورمان بازی کنند.‌ بعد از بازی مقابل سوریه، امیدوار باشیم که تیم‌های مطرح به کشورمان بیایند یا ما در کشورهای دیگر در برابر آن‌ها قرار بگیریم؟

از پایان بازی های مقدماتی جام جهانی که 14 شهریور است تا شروع جام جهانی 2018 که خرداد سال آینده است، ما یک نقشه راه و برنامه کلی را مدنظر داریم تا فدراسیون با هماهنگی کی‌روش برای آن تصمیم بگیرند. یک سری بازی‌های رسمی و ملی نیز داریم که باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم. به طور طبیعی بازی‌های لیگ را نیز پیش رو داریم و باید بازی‌های‌مان در فیفادی (روز فیفا) برگزار شود. در فیفا‌دی‌ها به دنبال این هستیم که بتوانیم بازی تدارکاتی خوبی را با تیم‌های مناسب‌تر و برتر دنیا پیش‌بینی کنیم تا تیم ملی فوتبال ما بازی‌های جدی‌تر و سخت‌تری داشته باشد و برای حضور مقتدرانه در بازی‌های 2018 جام‌جهانی روسیه آماده شود. امیدوار هستیم با پیگیری‌هایی که فدراسیون انجام می‌دهد و تاکیدی که همگی داشتیم، بتوانند دیدارهای تدارکاتی خوبی را در چارچوب بازی‌های ملی برگزار کنند.

مشکل مهمی که شاید نیاز باشد در دولت دوازدهم برطرف شود، همپوشانی برخی از رشته‌هاست. به عنوان مثال رشته شنا زیر نظر فدراسیون شنا و انجمن غواصی است. این اتفاق حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است؛ یعنی مجوزهایی از انجمن غواصی گرفته می‌شود و فدراسیون شنا با آن مخالفت می‌کند یا برعکس این اتفاق رخ می‌دهد. اقدامی مدنظر دارید تا این مشکل حل شود؟

ما در شنا این مشکل را نداریم. موضوعی که شما مطرح کردید مصداق شنا نیست زیرا بحث غواصی یک بحث است، شنا یک بحث است و واترپلو یک بحث دیگر. اما برخی از رشته‌های رزمی ممکن است که چنین حالتی را داشته باشند. این مشکل باید به مرور تعیین تکلیف و بررسی شود. من نیز در حوزه‌های مختلف معاونت‌های وزارتخانه دستور دادم تا هم در داخل حوزه معاونت قهرمانی و هم ورزش همگانی این تداخل ها را به مرور برطرف کنیم.

ورزش در بیشتر نقاط دنیا به یک صنعت تجاری تبدیل شده است. در ایران اما هنوز به این جایگاه دست پیدا نکرده‌ایم. برنامه‌ای برای تبدیل ورزش به صنعت دارید؟

اقتصاد ورزش در دنیا یعنی مشارکت بخش خصوصی؛ چه بخش خصوصی حقیقی و چه حقوقی. این اتفاق در ورزش بسیار چشمگیر و گسترده شده است و تمام باشگاه‌های بزرگ دنیا مالک خصوصی دارند. باشگاه‌های بزرگ دنیا حامیان مالی مختلفی دارند. آن‌ها به رشد و توسعه ورزش کمک می‌کنند. این بخش در ایران بخش کوچکی است و من فکر می‌کنم باید در این قضیه کار جدی‌تری انجام دهیم. البته در نشست‌هایی که با نمایندگان مجلس و به خصوص فراکسیون ورزش و کمیسیون فرهنگی داشتم، قبول داشتند که چون سازوکار قانونی را برای مشارکت بخش خصوصی فراهم نکرده‌ایم، فعالیتی نمی‌کنند. حکمی در ارتباط با هزینه‌های بخش خصوصی که به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی تلقی می شود، تدوین شده است. این مقدمه کار ما بود که امیدواریم پس از این حکم و بررسی مراحل بعدی، دنبال این برویم که بتوانیم تسهیلات ارزان قیمت‌تری برای کسانی که در بخش ورزش می خواهند سرمایه‌گذاری کنند، فراهم کنیم تا علاوه بر منابع دولتی، بتوانیم از منابع فراوان بخش خصوصی استفاده کنیم. آن موقع می‌توانیم انتظار داشته باشیم ورزش دچار تحول جدی شود.

برجام ورزش در دولت دوازدهم چگونه خواهد بود؟

این ایامی که شما این مصاحبه را انجام می‌دهید خوشبختانه مصادف با دومین سالگرد توافق اولیه‌ای است که ما انجام داده‌ایم. اجرایی شدن برجام از 27 دی‌ 1394 انجام شد؛ البته توافق اولیه را ما در 23 تیر 94 انجام دادیم. در آستانه دو سالگی برجام باید این را بگوییم که بخش ورزش کشور جزو بخش‌هایی بوده که از این توافقنامه بسیار منتفع شده است. ما امروز شاهد رویکرد جدی فدراسیون‌های جهانی و محافل بین‌المللی ورزشی برای گسترش تعامل با ایران هستیم. پس از این توافق بیش از 70 مورد میزبانی داشتیم و اشتیاق بسیار زیادی وجود دارد که میزبانی‌ها را به کشورمان بدهند. با توجه به اینکه ظرفیت‌های خوبی داریم، امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت استفاده از مربیان و مدرسان خارجی استفاده کرده و برگزاری دوره‌های آموزشی را در دستور کار قرار دهیم. استفاده کردن از ابزار، لوازم و تولیدکنندگان ورزشی بزرگ دنیا در ایران نیز در دستور کار قرار دارد. در هر صورت تاثیرات برجام در بخش ورزش قابل توجه و گسترده بوده و فکر می‌کنم که ما در آینده به برکت اجرای برجام بتوانیم کرسی‌های بیشتری را در کنفدراسیون‌های آسیایی و فدراسیون‌های بین‌المللی کسب کنیم و از این طریق بتوانیم حقوق ورزش و ورزشکاران کشورمان را استیفا کنیم. این بحث بدیهی است که به هر حال وقتی در هیات رییسه کمیته‌های مختلف فدراسیون‌های جهانی، کرسی داشته باشیم، می‌توانیم امتیازاتی به دست آوریم و از فرصت‌ها استفاده کنیم. این فرصت‌ها به رشد و توسعه ورزش‌مان کمک می‌کند. خوشبختانه برجام تاثیرات خوبی در حوزه ورزش و پیشرفت ورزش داشته است.

روابط ما با عربستان فراز و نشیب زیادی داشته است. آیا دیپلماسی ورزش می‌تواند به حل شدن اختلاف نظرهای ما و عربستان کمک کند؟

در دوره‌ای که تحریم‌های ناعادلانه و غیرقانونی بر علیه کشورمان اعمال می‌شد، روابط ورزشی و فرهنگی‌مان با بسیاری از این قدرت‌های بزرگ که به لحاظ اقتصادی، نظامی و سیاسی ما را تحریم کرده بودند قطع نشده بود. تیم‌های ورزشی‌مان به این کشورها سفر می‌کردند.

تیم‌های آن‌ها می‌آمدند هرچند که یک مقدار محدود شده بودند. ارتباطات و تعاملات ورزشی می‌تواند زمینه‌ساز گسترش روابط بین ملت‌ها و دولت‌ها باشد. من بارها گفته‌ام در دوره‌ای که چین اختلافات عمیقی را در دهه 70 با آمریکا داشت، دیپلماسی پینگ‌پنگ و اعزام آن تیم‌ها سبب تلطیف و ارتباطات بیشتر شده بود. در ارتباط با عربستان باید بگویم که به هر حال بر همه جهانیان آشکار است که امنیت کشور ما امروز در یک منطقه ناامن جغرافیایی، زبان‌زد و درخور توجه است. این امنیت به برکت تلاش‌هایی که همه عناصر تامین‌کننده امنیت مثل نیروهای نظامی، انتظامی، اطلاعاتی و قضایی ما انجام داده‌اند، حاصل شده است. امروز امنیت با ثبات و پایداری داریم به نحوی که فیفا اجازه می‌دهد مسابقات ما با همه کشورها در ایران برگزار شود و هیچ اتفاقی نیز رخ نمی‌دهد. حتی کشور همسایه‌مان یعنی عراق که مشکل دارد، بازی‌های انتخابی آن برای جام‌جهانی روسیه در گروه دو آسیا در ایران انجام شد. بحث عربستان، بحثی سیاسی است. بحث ناامنی که آن‌ها مطرح می‌کنند بحثی است که هیچ‌کس قبول ندارد و همه دنیا باورشان برخلاف عربستانی‌هاست.

تصور من این است در دادگاهی که در روزهای اخیر داشتیم، می‌توانیم حکم نهایی را به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی را مجبور کنیم که تمکین کنند و بازی‌های‌شان را در داخل ایران انجام بدهند. فکر می‌کنم آن‌ها موضوعات سیاسی و تعارضاتی که در منطقه به وجود آمده را بهانه کرده‌اند. در هر صورت فضای ورزشگاه‌های ما به لحاظ حضور تماشاچیان به گونه‌ای است که شرایط را برای تیم‌های عربستانی سخت می‌کند و آن‌ها واهمه‌شان از این جهت بیشتر است که تیم‌های‌شان به ایران بیایند و نتوانند نتیجه بگیرند. آن وقت به لحاظ پرستیژ سیاسی و غرور ملی برای‌شان مشکل‌زا خواهد بود. تصور من بر این است که ما بدون شک در دادگاه‌های برگزار شده و احتمالی آینده می‌توانیم حکمی به نفع خودمان بگیریم و تیم‌های عربستانی مجبور می‌شوند در داخل ایران بازی‌های‌شان را انجام بدهند، زیرا امنیت ایران مورد تایید همه عوامل سیاسی و ورزشی دنیاست.