به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛ شاهزاده ریما بنت بندر آل سعود، معاون رئیس بخش برنامه‌ریزی و توسعه در شورای ورزش عربستان در گفت‌وگو با شبکه "سی‌ان‌ان" آمریکا گفت، حکم لغو ممنوعیت رانندگی زنان تنها بخشی از اصلاحات در عربستان است.

وی بر ضرورت تغییر قوانین مردسالاری در عربستان تاکید کرد و افزود: این مساله بزرگترین مشکل زنان در این کشور است و آنها از آن رنج می‌برند.

ریما در پاسخ به سوالی درباره وجود فضای سیاسی برای بررسی این مساله و دیگر مسائل مرتبط گفت، این مذاکرات در مجلس شورای عربستان روزانه در حال انجام است.

وی ادامه داد، من به عنوان یک زن مطلقه و مادر دو فرزند این امر برای من ضروری است که خانواده به من اجازه دهد قادر به انجام کارهایم بدون اجازه یک مرد باشم اما این واقعیت زنان در عربستان نیست. برای اینکه این امر به واقعیت تبدیل شود نیاز است که مذاک

افشاگری شاهزاده سعودی درباره وضعیت اسفناک زنان عربستانی/این واقعیت زنان در کشور ما نیست!بسیاری از فعالان درباره این گفت‌وگو اظهارنظر کرده و در خصوص دلایل بازداشت زنان عربستانی صحبت کردند که خواستار جدا کردن این مسائل از اوضاع سیاسی نگران‌کننده عربستان هستند.

افشاگری شاهزاده سعودی درباره وضعیت اسفناک زنان عربستانی/این واقعیت زنان در کشور ما نیست!

منبع:الکوثر